Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Dyrektor Monika Mitera ponownie powołana w skład Komitetu ds. Prawnoautorskich i Prawnych IFLA

Udostępnij

Zarząd Międzynarodowej Federacji Organizacji i Instytucji Bibliotekarskich (IFLA) powołał dr Monikę Miterę, zastępcę dyrektora BN ds. naukowych na drugą już kadencję w skład Komitetu Doradczego ds. Prawnoautorskich i Prawnych IFLA na okres 2017-2019.

Jednocześnie Sekretarz Generalny IFLA Gerald Leitner zaprosił dyrektor Monikę Miterę do wzięcia udziału w sierpniowym światowym kongresie IFLA Wrocław 2017 i w organizowanych podczas niego posiedzeniach Komitetu Doradczego oraz połączonym posiedzeniu wszystkich Komitetów Doradczych IFLA.

Komitet Doradczy ds. Prawnoautorskich i Prawnych (Advisory Committee on Copyright and other Legal Matters, CLM) IFLA został utworzony by doradzać IFLA oraz reprezentować światową społeczność bibliotekarską w sprawach związanych z prawem autorskim i własnością intelektualną. CLM aktywnie angażuje się także w sprawy dotyczące własności materiałów bibliotecznych, ekonomicznych i handlowych ograniczeń w pozyskiwaniu i użytkowaniu zasobów bibliotecznych oraz świadczeniu usług bibliotecznych, regulacji dotyczących subskrybcji i licencji a także innych spraw prawnych o międzynarodowym znaczeniu związanych z bibliotekami i bibliotekarstwem.

Więcej informacji o Komitecie


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się