Jedność - Dzień dziecka
Księgarnia BookBook przy MDM, Eugeniusz Takczyszn-Dycki, "My się chyba znamy. 111 wierszy

Księgarnia BookBook przy MDM, Eugeniusz Takczyszn-Dycki, "My się chyba znamy. 111 wierszy

Dzieje się! w BookBook: Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki

Udostępnij

Zapraszamy w imieniu sieci księgarni BookBook na spotkanie z Eugeniuszem Takczysznem-Dyckim, autorem książki  "My się chyba znamy. 111 wierszy", opublikowanej w wydawnictwie Convivo Anna Matysiak.

Rozmowę poprowadzi Anna Matysiak.

Książka „My się chyba znamy. 111 wierszy” została wydana w serii 111 wierszy. Ta seria to wybory wierszy wybitnych polskich współczesnych poetów. Każda książka zawierać ma 100 utworów z wydanych wcześniej tomów oraz 11 wierszy, które nie ukazały się wcześniej w wydaniu książkowym. Książki opatrzone są posłowiem.

Kilka słów o bohaterze spotkania:

Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki (ur. 1962 r) Dorastał na pograniczu języków i kultur: polskiej i ukraińskiej. Opublikował między innymi tomy wierszy: Nenia i inne wiersze (1990), Peregrynarz (1992), Młodzieniec o wzorowych obyczajach (1994), Liber mortuorum (1997), kamień pełen pokarmu. księga wierszy z lat 1987-1999 (1999), Przewodnik dla bezdomnych niezależnie od miejsca zamieszkania (2000), Daleko stąd zostawiłem swoje dawne i niedawne ciało (2003), Przyczynek do nauki o nieistnieniu (2003), Dzieje rodzin polskich (2005), Piosenka o zależnościach i uzależnieniach (2008), Imię i znamię (2011), Kochanka Norwida (2014), Nie dam ci siebie w żadnej postaci (2016).

Jest laureatem Nagrody Literackiej Nike i Nagrody Literackiej Gdynia za tom Piosenka o zależnościach i uzależnieniach.

Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki

Czas: 12. października, piątek, godz. 18:00

Miejsce: Księgarnia BookBook przy MDM, Warszawa, ul. Koszykowa 34/50

 

Księgarnie BookBook to 98 księgarnie na terenie całej Polski oraz bookbook.pl, gdzie czytelnicy znajdą nowości, bestsellery oraz wyjątkowe oferty promocyjne. W księgarniach miłośnicy książek poznają kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez reportaże poradniki, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodych czytelników. Księgarnie Bookbook to także partner wielu inicjatyw wspierających czytelnictwo oraz organizator wydarzeń kulturalnych swoich księgarniach.

Kontakt:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się