GlosKobiet, Anda Rottenberg

GlosKobiet, Anda Rottenberg

Dzieje się w BookBook: "Głos kobiet" - Anda Rottenberg

Udostępnij

W 100-lecie nadania praw wyborczych Polkom, księgarnie BookBook rozpoczynają cykl spotkań zatytułowany: GłosKobiet. Bohaterkami spotkań będą kobiety, które przekraczają granice dziedzin, w których na co dzień są obecne. Są autorytetami, które głośno i dobitnie wyrażają swoje zdanie.

Pierwszą bohaterką jest Anda Rottenberg, historyk i krytyk sztuki, kurator wystaw. Przez wiele lat kierowała Galerią Zachęta. Współzałożycielka niezależnej Fundacji Egit, Fundacji Instytut Promocji Sztuki i Ośrodka Sztuki Współczesnej Fundacji Batorego. Organizowała liczne wystawy promujące polską sztukę w kraju i za granicą. Wykłada w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest autorką książek, m.in. "Sztuka w Polsce 1945–2005" (2005) i "Przeciąg". Teksty o sztuce polskiej lat 80 (2009). W 2009 roku ukazała się jej autobiograficzna książka "Proszę bardzo" (2009), a 2014 roku Dorota Jarecka przeprowadziła wywiad "Rottenberg. Już trudno", który jest swoistą historią emancypacji w Polsce od lat 60.

Spotkanie poprowadzi Remigiusz Grzela.

 

Księgarnie BookBook to 96 księgarnie na terenie całej Polski oraz bookbook.pl, gdzie czytelnicy znajdą nowości, bestsellery oraz wyjątkowe oferty promocyjne. W księgarniach miłośnicy książek poznają kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez reportaże poradniki, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodych czytelników. Księgarnie Bookbook to także partner wielu inicjatyw wspierających czytelnictwo oraz organizator wydarzeń kulturalnych swoich księgarniach.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się