BookBook, Jacek Gmoch, "Najlepszy trener na świecie"

BookBook, Jacek Gmoch, "Najlepszy trener na świecie"

Dzieje się! w BookBook: Jacek Gmoch "Najlepszy trener na świecie"

Udostępnij

Zapraszamy w imieniu sieci BookBook na spotkanie z Jackiem Gmochem, z którym będą rozmawiać Arkadiusz Bartosiak, Łukasz Klinke, współautorzy książki „Najlepszy trener na świecie” wydanej nakładem wydawnictwa W.A.B.

Każdy, kto interesuje się piłką nożną wie, że trener Gmoch, który z taką swadą komentuje najważniejsze piłkarskie rozgrywki na antenie stacji telewizyjnych, to jedna z największych osobowości w środowisku piłkarskim, nie tylko w skali Polski. Ale nie każdy wie, że to człowiek o niezwykłej biografii, którego zainteresowania i działalność wykraczają daleko poza sferę sportowej rywalizacji.

Niegdyś znakomity piłkarz, który karierę rozpoczynał w latach 50. w klubie Znicz Pruszków, kontynuował ją jako zawodnik Legii Warszawa, a zwieńczył wieloma występami w reprezentacji Polski, aż do feralnego wypadku na boisku w 1968 r., w którego wyniku musiał zaprzestać występów. Następnie trener klubowy, zyskujący coraz większe uznanie środowiska, mianowany w końcu selekcjonerem reprezentacji narodowej i następcą legendarnego Kazimierza Górskiego. Przez ponad trzydzieści lat pracował zagranicą, głównie w Grecji, gdzie kilka lat temu uznano go za jednego z najlepszych trenerów w historii greckiej ligi piłkarskiej. A światową sławę zyskał dzięki nowatorskiemu podejściu do zagadnień strategii piłkarskiej, której poświęcił kultową książkę Alchemia futbolu.

O piłce, zawodnikach i trenerach, dawnych i obecnych, politycznych i biznesowych relacjach w sporcie, pracy trenera w Europie i w Ameryce Jacek Gmoch potrafi mówić jak nikt inny: zajmująco, zawsze „w punkt” i bez ogródek. Z jego wspomnień wyłania się barwny, żywy obraz środowiska piłkarskiego, przede wszystkim polskiego i greckiego, oraz całej epoki tej dyscypliny sportu, kiedy to reprezentacja Polski należała do światowej czołówki. Ten wywiad-rzeka może jednak zainteresować nie tylko miłośników piłki nożnej, bo Gmoch równie interesująco opowiada o swoim życiu poza piłką: jako inżyniera od budowy dróg i mostów, gwiazdy telewizyjnego programu dla dzieci i felietonisty „Literatury”, o traumatycznych przeżyciach z czasów wojny i o kulisach gierkowskiej propagandy sukcesu. Tak interesująco, że chce się powtórzyć jego pierwsze słowa z książki: „Muszę wam powiedzieć, że ciekawe życie miałem...”.

Jacek Gmoch, Najlepszy trener na świecie

Czas: 4 czerwca, poniedziałek, godz. 18:00

Miejsce: Księgarnia BookBook, Warszawa, ul. Hoża 29/31

 

Księgarnie BookBook to 97 księgarnie na terenie całej Polski oraz bookbook.pl, gdzie czytelnicy znajdą nowości, bestsellery oraz wyjątkowe oferty promocyjne. W księgarniach miłośnicy książek poznają kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez reportaże poradniki, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodych czytelników. Księgarnie Bookbook to także partner wielu inicjatyw wspierających czytelnictwo oraz organizator wydarzeń kulturalnych swoich księgarniach.Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się