Ogólnopolska Izba Księgarń
Krystyna Naszkowska, "Ani tu, ani tam",

Krystyna Naszkowska, "Ani tu, ani tam",

Dzieje się w BookBook - spotkanie z Krystyną Naszkowską

Udostępnij

Zapraszamy w imieniu organizatorów spotkania na rozmowę Renaty Kim z Krystyną Naszkowską, autorką książki "Ani tu, ani tam, marzec 68 - powroty", wydanej nakładem wydawnictwa Wielka Litera.

Nota o książce:

Wyjechali z Polski na skutek anrtysemickiej nagonki w marcu 1968 roku. Polscy obywatele, których przynajmniej jedo z rodziców miało żydowskie pochodzenie. Przez władze PRL, ale też przez polskie społeczeństwo zostali uznani za "elemnet niepożądany".

Po upadku komunizmu niektórzy wrócili - z Niemiec, Danii, Szwecji, Izraela, Stanów Zjednoczonych i Australii. Opowiadają o dzisiejszej Polsce widzianej oczami, którzy dziesiątki lat żyli poza nią i porównują ją z Polską czasów  swojej młodości.

Wśród bohaterów książki jest założyciel teatru, twórca sieci księgarni, właściciel sieci kawiarni, pisarz, wykładowca, biznesmen. Choć wielu odbudowało w Polsce swoje życie, mówią, że  nadal są w "procesie wracania". Bo traumy nie da się tak łatwo zapomnieć.

Kilka słów o bohaterce spotkania:

Krystyna Naszkowska - (ur. 1949) - publicystka, reporterka "Gazety Wyborczej" od pierwszego numeru. Związana z opozycją demokratyczną od połowy lat 70. tych. W czasach pierwszej "Solidarności" pracowała w Agencji Prasowej "Solidarność". Po wprowadzeniu stanu wojenego współpracowała z podziemnym "Tygodnikiem Mazowsze", który drukowano w jej podwarszawskim domu. Autorka książek "Jedz, co chcesz" (2013), "Polskie crody biznesowe" (2014) oraz "Wygnani do raju. Szwedzki azyl" (2017).

Księgarnie BookBook, to 95 księgarnie na terenie całej Polski oraz bookbook.pl, gdzie czytelnicy znajdą nowości, bestsellery oraz wyjakowe oferty promocyjne. W księgarniach
                                    miłośnicy książek poznają kilka milionów egzemplarzy, od literatury pięknej, poprzez reportaże, poradniki, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodych
                                    czytelników. Księgarnie BookBook to także partner bardzo wielu inicjatyw wspierających czytelnictwo oraz organizator wydarzeń kulturalnych swoich
                                   księgarniach.

Czas: 9 marca, piątek, godz. 17.00

Miejsce: księgarnia BookBook, ul. Hoża 29/31


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się