Ogólnopolska Izba Księgarń
BookBook,  Tomasz Samojlik, "Ambaras"

BookBook, Tomasz Samojlik, "Ambaras"

Dzieje się! w BookBook: Tomasz Samojlik

Udostępnij

Zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Samojlikiem, autorem najnowszej powieści "Ambaras", wydanej nakładem Wydawnictwa Agora.

Rozmowę poprowadzi Beata Jewiarz.

"Ambaras" to chwytająca za serce opowieść o przygodach bystrego wilczka-odmieńca adresowana do dzieci w wieku 6-12 lat. W wilczej norze przychodzą na świat trzy szczeniaki. Jeden z nich, o kłopotliwym imieniu Ambaras, jest mniejszy i słabszy od braci z watahy. Ma też dwie skrzętnie skrywane tajemnice. Chwytająca za serce opowieść o przyjaźni, bohaterstwie, odwiecznym strachu ludzi przed wilkami oraz wilków przed ludźmi, a także o tym, jak mądra współpraca wilka z człowiekiem może ocalić wilcze i ludzkie życie. To również niezwykła bajka o byciu innym i o niespodziewanej szansie, jaka się dzięki temu pojawia.
Ilustracje stworzyła Ela Wasiuczyńska.

W Wydawnictwie Agora dotychczas ukazały się już dwa jego komiksy napisał z nim Adam Wajrak: “Umarły Las” i “Nieumarły Las”. Na październik 2018 planowana jest część trzecia przygód ptasich bohaterów z Umarłego Lasu zatytułowana “Zew padliny”. 

Tomasz Samojlik - jest autorem książek i komiksów dla dzieci, a także naukowcem z Instytutu Biologii Ssaków PAN. Puszcza Białowieska nie ma przed nim tajemnic. 
fot. Dawid Żuchowicz/Agencja Gazeta.

 

Tomasz Samojlik

Czas: 15 czerwca, piątek, godz. 18:00

Miejsce: Księgarnia BookBook Hoża, Warszawa, ul. Hoża 29/31

 

 

 

Księgarnie BookBook to 97 księgarnie na terenie całej Polski oraz bookbook.pl, gdzie czytelnicy znajdą nowości, bestsellery oraz wyjątkowe oferty promocyjne. W księgarniach miłośnicy książek poznają kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez reportaże poradniki, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodych czytelników. Księgarnie Bookbook to także partner wielu inicjatyw wspierających czytelnictwo oraz organizator wydarzeń kulturalnych swoich księgarniach.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się