"Dziewczynka, którą byłam…” – projekt poświęcony Wisławie Szymborskiej w Pińczowie

"Dziewczynka, którą byłam…” – projekt poświęcony Wisławie Szymborskiej w Pińczowie

Dziewczynka, którą byłam…” – projekt poświęcony Wisławie Szymborskiej w Pińczowie

Udostępnij

W Roku Wisławy Szymborskiej nie brakuje ciekawych, niestandardowych inicjatyw, które mają na celu upamiętnienie polskiej noblistki. Należy do nich projekt „Dziewczynka, którą byłam…” Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Pińczowie.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w projekcie „Dziewczynka, którą byłam…”, który organizowany jest z okazji trwającego Roku Wisławy Szymborskiej. To inicjatywa, która ma na celu przybliżenie postaci poetki czytelnikom – również pokazanie innych, być może nieoczekiwanych stron jej biografii i osobowości.

W ramach projektu, który będzie trwał od czerwca do grudnia 2023 roku, odbędzie się szereg różnorodnych działań. Należą do nich m.in. warsztaty, podczas których uczestnicy będą tworzyli w technice kolażowej rodzinny album Wisławy Szymborskiej, a także cykl lekcji bibliotecznych poświęconych postaci noblistki, które odbędą się pod nazwą „Pamiątkowe rupiecie”.

W ramach projektu odbędą się także skierowane do najmłodszych warsztaty tworzenia pocztówek, poświęcona autorce wiersza „Niektórzy lubią poezję” wystawa Joanny Gromek-Illg, a także spacer ulicami Krakowa śladami Szymborskiej.

Ponadto we wrześniu i październiku odbędzie się skierowany do mieszkańców Ponidzia konkurs na najlepsze hasło promujące czytelnictwo.

Projekt „Dziewczynka, którą byłam...” został wsparty przez Fundację Wisławy Szymborskiej, a realizowany jest w ramach finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu „Promocja Czytelnictwa”, którego operatorem jest Instytut Książki.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się