Zapraszamy na ZOOM IN: warsztaty pitchingowe dla scenarzystów | Warszawa, 16 czerwca

Zapraszamy na ZOOM IN: warsztaty pitchingowe dla scenarzystów | Warszawa, 16 czerwca

Zapraszamy na ZOOM IN: warsztaty pitchingowe dla scenarzystów | Warszawa, 16 czerwca

Udostępnij

Zapraszamy na pierwsze warsztaty w ramach cyklu ZOOM IN, organizowanego przez Creative Europe Desk Polska. Spotkania skupiać się będą na różnych zagadnieniach związanych z branżą filmową, a ich celem będzie podniesienie kompetencji i poszerzenie wiedzy profesjonalistów z sektora audiowizualnego, by dzięki temu mogli lepiej realizować swoje projekty w programie Kreatywna Europa.
 
Pierwsze warsztaty z cyklu ZOOM IN, odbędą się 16 czerwca 2023 r. w Warszawie. Skierowane są do scenarzystów, którzy pracują nad scenariuszem filmu pełnometrażowego lub serialu, a poświęcone będą pitchingowi projektów. Poprowadzi je Valeria Richter.
 
Warsztaty mają formułę zamkniętą, do udziału zaproszonych będzie nie więcej niż 20-25 uczestników, w pierwszej kolejności scenarzystów pracujących nad pierwszym, drugim lub trzecim projektem.
 

Valeria Richter, konsultantka scenariuszowa i producentka kreatywna, współtwórczyni Nordic Factory Copenhagen. Richter skupia się nad usprawnieniem zrównoważonego tworzenia filmów i programów telewizyjnych, by w ten sposób najlepiej odpowiadać na potrzeby przyszłych twórców seriali i widzów. Opracowuje i doradza w zakresie filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, rozwoju scenariuszy. Regularnie współpracuje z funduszami filmowymi i wydarzeniami branżowymi. Współtworzyła inicjatywy Torino Film Lab i Baltic EmPOWR.

Podczas warsztatów ekspertka skupi się na tym, jak odpowiednio przygotować się do prezentowania własnych projektów, aby przyciągnąć uwagę producentów, sponsorów i przedstawicieli instytucji. Przygotowując się do pitchingu, warto zadbać o odpowiedni sposób prezentacji, który odda charakter projektu i zostanie właściwie odebrany przez odbiorców. Podczas wykładu omówione zostaną także nowe sposoby podejścia do pitchowania, takie jak tworzenie pitch personas czy wymiana postaci. Podczas interaktywnych warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje projekty, a Valeria Richter omówi sposób ich prezentacji i udzieli cennych wskazówek.

Jeden z uczestników warsztatów pitchingowych w ramach European Writers Desk napisał:

Valeria’s coaching has shown me new ways of approaching a pitch – from creating pitch personas to swapping characters or how to make use of the stage itself. Working on your pitching technique with her will also help you pin down what’s important about your story and why you need to tell it.

Wydarzenie skierowane jest do scenarzystów, którzy pracują nad scenariuszem filmu pełnometrażowego lub serialu. Do udziału w warsztatach zapraszamy w pierwszej kolejności scenarzystów pracujących nad pierwszym, drugim lub trzecim projektem. Wybrane osoby będą miały możliwość pitchowania swojego projektu przed uczestnikami szkolenia.

W szkoleniu weźmie udział 20-25 uczestników.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 czerwca 2023 r.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Warsztaty odbędą się w języku angielskim.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowegoZgłoszenia przyjmowane są do 4 czerwca 2023 r.

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się