Światowy Dzień Czytania Tolkiena.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena.

Dziś 25 marca, czyli Światowy Dzień Czytania Tolkiena.

Udostępnij

Dziś, 25 marca, obchodzimy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (Tolkien Society).  Swoje święto dzisiaj swoje fani literatury tolkienowskiej i miłośnicy filmów Petera Jacksona.  
J.R.R. Tolkien pracował nad "Władcą Pierścieni" kilkanaście lat. Jego postacie posługiwały się stworzonymi przez niego językami. Pisarz niejednokrotnie inspirował się mitologią nordycką.
Fani Tolkiena obchodzą to święto w rozmaity sposób, na przykład organizują spotkania, imprezy cosplayowe i dyskusje dotyczące świata Śródziemia. We Wrocławiu takie spotkanie (ze względu na rozpoczynające się właśnie święta) odbędzie się dopiero 2 kwietnia. Organizuje je inicjatywa Tolkienowski Wrocław. Organizatorzy nie podają jeszcze miejsca spotkania.


Na przykład w Miejskiej Bibliotece Publiczne w Opolui trwa głośne czytanie "Hobbita"

Czytanie "Hobbita" rozpoczął dziś Łukasz Kołodziej z czwartej klasy PSP nr 1 w Opolu, wielki fan książek fantastycznych.

- Dla kolegów przeczytałem dziś tylko dziewięć stron, ale całą książkę sam już dawno mam za sobą. Jestem wielkim fanem przygód "Hobbita". Książka jest bardzo fajna, szybko się ją czyta, podobnie jak "Władcę Pierścieni" - mówi Łukasz.
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
Gość
a..dzisiaj 25 marca. Dzień dojścia Frodo i Sama do szczeliny zagłady. Tolkien nie przypadkiem wybrał ten dzień. To dzień Zwiastowania Maryi Pannie. ;) Niesamowite jak bardzo Świat Śródziemia jest związany z Chrześcijaństwem. Tolkien to chyba największy ewangelizator XX wieku.... :)
Gość
;) Dzięki Bogu, że dał nam Tolkiena. Wspaniałe książki. Piękny człowiek.
janek48_filmaniak Czyżyk
..lubię Tolkiena

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się