Joanna Jax, Narodziny gniewu

Joanna Jax, Narodziny gniewu

Konkurs z cyklem powieściowym Joanny Jax "Zemsta i przebaczenie

Udostępnij

Fundacja Libroskop, Redakcja Portalu Księgarskiego i wydawnictwo Videograf zapraszają  Państwa do wzięcia udziałuw konkursie czytelniczym poświęconego cyklowi powieściowemu Joanny Jax pt. "Zemsta i przebaczenie" - tom 1. - Narodziny gniewu".

Pierwszy tom monumentalnej sagi o sile miłości i przyjaźni, nienawiści i żądzy zemsty, wplecionej w wielką historię Europy XX wieku; uniwersalna opowieść o poszukiwaniu szczęścia i cenie, jaką się płaci za popełnione błędy.

Julian Chełmicki i Emil Lewin są przyrodnimi braćmi, ale oprócz wspólnego ojca dzieli ich wszystko – pozycja społeczna, stopień zamożności, wyznawane wartości. Dzień, w którym dwaj młodzi chłopcy dowiadują się o swoim istnieniu, diametralnie zmienia ich życie, kładzie się cieniem na ich losie i wpływa na przyszłe pokolenia. Bracia muszą zmierzyć się z rzeczywistością, wzajemną niechęcią i trudną historią swojego kraju. Na drodze Juliana i Emila staną także miłość i namiętność. Czy uczucie pozwoli zapomnieć o zadrze w sercu i zemście, czy wyzwoli kolejne demony?

Alicja Rosińska i Hanna Lewin to przyjaciółki, które pewnego dnia opuszczają prowincję, by szukać szczęścia w metropolii i realizować swoje marzenia. Wybuch II wojny światowej niweczy ich plany i wpływa na ich postrzeganie świata oraz to, co w życiu najważniejsze.

Kilka słów o autorce: 

Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) – urodziła się i mieszka w Olsztynie. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Na co dzień związana zawodowo z dużą korporacją finansową. Współpracuje również z firmą produkującą trawę z rolki. Oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną, grafiką i zajmuje się copywritingiem. Zadebiutowała w 2014 roku Dziedzictwem von Becków, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści: Długa droga do domu (2015) i Piętno von Becków (2016) również zostały entuzjastycznie przyjęte i ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Głosami czytelników wybrana jako finalistka Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Miłośnicy jej twórczości z radością przyjęli wiadomość, że autorka tworzy nowy cykl powieściowy – Zemsta i przebaczenie – którego kolejny tom (Otchłań nienawiści) ukaże się w 2017 roku.

 Opinie o książce:

Ta książka to polskie Przeminęło z wiatrem. Od dawna nikt tak przejmująco nie przedstawił losów Polek podczas wojny. Joanna Jax wraca do najlepszej tradycji wielkiej powieści historycznej, gdzie namiętności i pasje splatają się w nierozerwalny węzeł. Czy można kochać tak mocno, że jest się gotowym na zdradę, i nienawidzić tak bardzo, że zemsta przesłoni cały świat? W tej opowieści nic nie jest jednoznaczne, poza jednym – choćbyśmy uciekli od swego przeznaczenia na koniec świata, fatum zawsze nas dopadnie. Jedynym schronieniem przed szaleństwem pozostaje miłość.(Adrianna Michalewska, Granice.pl)

Joanna Jax po raz kolejny zabrała mnie w emocjonującą podróż, gdzie miłość przeplata się z nienawiścią, namiętność ze wzgardą, szczęście z cierpieniem. Ta misternie przemyślana opowieść sprawiła, że, choć wcale nie planowałam, stałam się i przyjaciółką, i oponentem, i doradcą, i powiernikiem głównych bohaterów, podążając z nimi krętymi ścieżkami, jakie zgotował im los. Nic tu nie jest łatwe ani oczywiste, nie ma prostych rozwiązań. Burzliwe czasy międzywojnia i wojny, w jakich przyszło żyć bohaterom, dodatkowo koloryzują tę historię, sprawiając, że po jej przeczytaniu na długo pozostaje ona w pamięci.(Sylwia Trojanowska, autorka Szkoły latania i Blisko chmur)

Podoba mi się, kupuję:


Pytania konkursowe:


1. Z ilu części składać się będzie cykl powieściowy "Zemsta i przebaczenie". Podaj przynajmniej dwa tytuły?

2. Podaj nazwę konkursu i tytuł książki za którą nominowana była Joanna Jaxa do głównej nagrody?

3. Nazwij pokrewieństwo, które łączy głównego bohatera Juliana Chełmickiego i Emila Lewina?


Odpowiedzi należy przesyłać mailem do 16 lutego 2017 na adres
gkaminski@ksiazka.net.pl lub redakcja@ksiazka.net.pl tytule wpisując „Konkurs z cyklem powieściowym Joanny Jaxy "Zemsta i przebaczenie

Prosimy także o podanie swojego imienia, nazwiska oraz adresu, na jaki ma zostać przesłana nagroda. Trzy wylosowane prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone  egzemplarzami książki Joanny Jax tom 1. pt. "Narodziny gniewu".

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się