Stara Szkoła
 "Początek", Dan Brown

"Początek", Dan Brown

Dziś światowa premiera powieści Dana Browna pt. „Początek”

Udostępnij

Początek” - nowa powieść Dana Browna z Robertem Langdonem, profesorem Uniwersytetu Harvarda i specjalistą od symboli, już dziś trafia do polskich czytelników, w dniu światowej premiery książki.

Tym razem autor przenosi nas do malowniczej Hiszpanii. Langdon przemierza ulice Madrytu, Barcelony, Sewilli i Bilbao, w poszukiwaniu odpowiedzi na dwa nurtujące ludzkość pytania:

Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy?

Zachowując swój charakterystyczny styl, Brown zapełnił karty tej fascynującej powieści kodami, symbolami, odkryciami naukowymi, ciekawostkami religijnymi, historycznymi i architektonicznymi. Powiewu świeżości dodają opisy dzieł sztuki współczesnej i najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych!

Dowiedz się, co było na początku…

Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda, specjalista w dziedzinie ikonologii religijnej i symboli, przybywa do Muzeum Guggenheima w Bilbao, gdzie ma dojść do ujawnienia odkrycia, które „na zawsze zmieni oblicze nauki”. Gospodarzem wieczoru jest Edmond Kirsch, czterdziestoletni miliarder i futurysta, którego oszałamiające wynalazki i śmiałe przepowiednie zapewniły my rozgłos na całym świecie. Kirsch, który dwadzieścia lat wcześniej był jednym z pierwszych studentów Langdona na Harvardzie, planuje ujawnić informację, która będzie stanowić odpowiedź na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji.

Gdy Langdon i kilkuset innych gości w osłupieniu ogląda oryginalną prezentację, wieczór zmienia się w chaos, a cenne odkrycie Kirscha może przepaść na zawsze. Chcąc stawić czoła nieuchronnemu zagrożeniu, Langdon musi uciekać z Bilbao. Towarzyszy mu Ambra Vidal, elegancka dyrektorka muzeum, który pomagała Kirschowi zorganizować wydarzenie. Razem udają się do Barcelony i podejmują niebezpieczną misję odnalezienia kryptograficznego hasła, które stanowi klucz do sekretu Kirscha…

 

Kilka słów o autorze:

Dan Brown, autor wielu bestsellerowych powieści, w tym „Kodu Leonarda da Vinci”, który stał się jedną z najlepiej sprzedających się powieści wszech czasów, a także przedmiotem debaty intelektualnej. Jego książki ukazały się w 56 językach na całym świecie. Syn nauczyciela matematyki i organistki kościelnej. Jeszcze w szkole rozwinął fascynację paradoksalnymi powiązaniami między nauką a religią. Te motywy ostatecznie tworzą tło jego książek. Jest absolwentem Amherst College i Phillips Exeter Academy, gdzie później powrócił do nauczania języka angielskiego, zanim skoncentrował swoją uwagę tylko na pisaniu.

 W 2005 roku Brown został uznany przez magazyn TIME za jednego ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Redaktorzy przypisywali autorowi:

  • poprawę sytuacji finansowej branży wydawniczej;
  • wzbudzenie zainteresowania Leonardem da Vinci i historią wczesnego chrześcijaństwa;
  • wzrost liczby turystów w Paryżu i Rzymie;
  • rosnącą liczbę członków tajnych stowarzyszeń;
  • wzbudzenie gniewu kardynałów w Rzymie;
  • fakt, że powstało aż 8 książek różnych autorów negujących tezy przedstawione w powieści „Kod Leonarda da Vinci” i 7, które należałoby czytać równolegle z „Kodem…”;
  • zalew thrillerów historycznych i ekranizacji bestsellerów.

 

Zachęcamy również do obejrzenia trailera powieści: https://www.youtube.com/watch?v=kFl5NFPoz1I&feature=youtu.be

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się