Ogólnopolska Izba Księgarń
Biblioteka Nowa"

Biblioteka Nowa"

Echo seminarium „Biblioteka Nowa w Drodze” w prasie branżowej

Udostępnij

Zachęcamy do lektury tekstu Magdaleny Brodackiej – miesięcznik „Biblioteka Publiczna”, nr 2/2018 – przybliżającego ideę i opisujacego przebieg organizowanego przez Instytut Książki seminarium „Biblioteka Nowa w Drodze”, które odbyło się w dwóch jesiennych edycjach w 2017 jako seminarium objazdowe po bibliotekach Republiki Czeskiej.

Przypominamy, że w terminach 17-20 października oraz 11-14 grudnia Instytut Książki zaprosił dyrektorów oraz pracowników merytorycznych bibliotek z Polski, zarówno tych mniejszych, jak i największych, bo wojewódzkich i miejskich, na wizytę studyjną do Czech, by mogli zobaczyć – i porównać do rodzimych – oryginalne rozwiązania architektoniczne, dowiedzieć się, jak zarządzać nowoczesną przestrzenią biblioteczną, jak tworzyć i wdrażać interesujące programy dla czytelników, jak docierać z książką do najmłodszych, seniorów i studentów, i wreszcie, jak wzbogacić programy mające doprowadzić do odrodzenia „sztuki czytania” w Polsce.

„Biblioteka Nowa w Drodze” opierała się na wizytach w konkretnych bibliotekach na terenie całej Republiki Czeskiej, którym towarzyszyły oprowadzania, specjalistyczne wykłady oraz dyskusje.

Serdecznie polecamy artykuł: http://bit.ly/2E8u7SV

Przy okazji zachęcamy do lektury magazynu „Biblioteka Publiczna”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się