Édouard Louis w grudniu przyjeżdża do Polski

Édouard Louis w grudniu przyjeżdża do Polski

Édouard Louis w grudniu przyjeżdża do Polski

Udostępnij

 W grudniu zapraszamy do Big Book Cafe na Dni Książki Francuskiej i weekend spotkań z autorami i targ wspaniałej literatury znad Sekwany. Gwiazdą specjalną będzie Édouard Louis, autor "Historii przemocy". Będzie z nami w sobotę, 7 grudnia, o 19.00. Wpisujcie w kalendarze. Więcej wkrótce!
Zapraszamy wspólnie z Intytut Francuski i Wydawnictwo Pauza. Á bientôt!

 

Francuski autor uświetni program dwudniowej imprezy, na którą złożą się targi najlepszych francuskich książek wydanych w Polsce w ostatnich latach, a także spotkania z polskimi autorami i degustacje francuskich smaków. Centrum literackie Big Book Cafe zaprasza na wydarzenie wspólnie z Instytutem Francuskim.

Édouard Louis ma zaledwie dwadzieścia siedem lat, a cieszy się międzynardowym uznaniem. Zachwycił odbiorców pisząc z niezwykłą warżliwością i szczerością o osobistych przeżyciach i doświadczeniu przemocy.

Jest autorem trzech powieści. W Polsce i świecie sławę oraz entuzjastyczne recenzje przyniosła mu wstrząsająca „Historia przemocy”. Ale już pierwszą powieścią, „Koniec
z Eddym”, podbił czytelników we Francji – sprzedano ponad 300 tys. egzemplarzy, a książka była nominowana do prestiżowej Nagrody Goncourtów.

Powieści Édouarda Louisa mają autobiograficzny charakter: ich bohaterem jest chłopak z prowincji, który zmaga się z poczuciem wyobcowania, odrzucenia, psychicznej i fizycznej przemocy. Niewielu jest obecnie pisarzy równie wyczulonych na problem dyskryminacji w życiu społecznym, na ksenofobię, homofobię
i narastające podziały klasowe. Połączenie niezwykłej wrażliwości i wielkiego talentu literackiego uczyniło z młodego francuskiego pisarza jeden z najbardziej wyrazistych głosów w literaturze współczesnej.


W październiku w Polsce nakładem Wydawnictwa Pauza ukazała się debiutancka powieść autora – „Koniec z Eddym”, wcześniej wydana została „Historia przemocy”. Pisarz spotka się z czytelnikami w sobotę, 7 grudnia o godz.19.00.

Wieczór poprowadzi Robert Rient – dziennikarz i pisarz. Targ Dni Książki Francuskiej działać będzie 7-8 grudnia w godzinach 10.00-21.00, oferując duży wybór tytułów
w polskich przekładach. Wstęp na wydarzenia jest wolny.


Partnerem Dni Książki Francuskiej w Big Book Cafe jest Instytut Francuski.
Pełny program wydarzenia wkrótce na www.bigbookcafe.pl

 

Big Book Cafe
czytam – gadam – żyję
ul. Dąbrowskiego 81
Warszawa
www.bigbookcafe.pl

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się