Eksperyment społeczny Instytutu Książki

Eksperyment społeczny Instytutu Książki

Eksperyment społeczny Instytutu Książki

Udostępnij

Czytanie książek rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę, kształtuje osobowość. Ale czy może też łączyć ludzi i pomagać w budowaniu międzyludzkich relacji? Czy książka może stanowić pomost pomiędzy dorosłymi a dziećmi? Chcemy przekonać się̨ o tym na własne oczy.

W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przeprowadziliśmy eksperyment, do którego zaprosiliśmy 16 wyjątkowych uczestników o zupełnie odmiennych zainteresowaniach, w różnym wieku i z różnym podejściem do czytania – słowem: osoby, których pozornie nic nie łączy.    

Uczestników zestawiono w pary, w których mieli przeczytać tę samą książkę (o czym wzajemnie nie wiedzieli). Żadnej z osób nie uprzedzono wcześniej jaki dokładnie jest cel nagrań.

Jak wypadł ten eksperyment?

Zapraszamy do śledzenia w każdą środę przez najbliższych 8 tygodni na kanale YouTube Instytutu Książki i profilu kampanii „Mała książka – wielki człowiek” na Facebooku.

Zwiastun eksperymentu można obejrzeć już dziś:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się