Noc Literatury 2018

Noc Literatury 2018

Europejska Noc Literatury 2018

Udostępnij

Tegoroczna Europejska Noc Literatury odbędzie się w sobotę 9 czerwca. Jak co roku słuchacze będą mogli odwiedzić 10 miejsc, w których 10 zaproszonych gości czytać będzie 10 fragmentów premierowych książek europejskich autorów.

Każdy z gości ENL prezentuje 10 razy ten sam fragment tekstu. Czytania odbywają się co 30 minut, słuchacze mogą więc odwiedzić wszystkie zaproponowane przez nas przestrzenie i wysłuchać każdego z tekstów. W planowaniu spaceru pomaga specjalnie przygotowana mapa.

ENL to realizowany od wielu lat w wielu miastach Europy projekt prezentujący szerokiej publiczności twórczość pisarzy z różnych krajów, popularyzuje czytelnictwo i poszerza wspólną świadomość kulturową. We Wrocławiu zagościł po raz pierwszy w 2013 roku jako element programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Organizowana co roku Europejska Noc Literatury na stałe już wpisała się w kalendarz kulturalnych wydarzeń we Wrocławiu, a sześć dotychczasowych edycji projektu przyciągnęło tysiące widzów, spotykając się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem uczestników i mediów.

Europejska Noc Literatury nastawiona jest na promocję czytelnictwa i prezentację, często niepublikowanej wcześniej, twórczości pisarzy z zagranicy. Podczas jednego wieczoru wysłuchać można fragmentów tekstów w interpretacjach znanych osobistości kultury. W dotychczasowych edycjach udział wzięli m.in.: Krystyna Janda, Maja Ostaszewska, Jan Peszek, Robert Więckiewicz, Jan Miodek, Maciej Stuhr, Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Krystyna Czubówna, Olga Tokarczuk, Jacek Fedorowicz, Adam Ferency, Agnieszka Grochowska, Michał Nogaś oraz Jan Nowicki.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się