Nagrody Nowej Fantastyki 2018

Nagrody Nowej Fantastyki 2018

Fantastyczne nagrody „Fantastyki”

Udostępnij

Na Warszawskich Targach Książki, w Strefie Fantastyki wręczono nagrody najstarszego polskiego miesięcznika „Nowa Fantastyka”. Przypomnijmy, że są one przyznawane w dwóch kategoriach: „Książka Roku” (obejmująca polską i zagraniczną beletrystkę, publicystykę i literaturę faktu) oraz „Reflektor”, która skupia uwagę czytelników na nowym talencie pisarskim. W tym roku jednogłośnie obie nagrody przyznano poznańskiemu Domowi Wydawniczemu REBIS.

W kategorii „Książka Roku”, spośród szesnastu nominowanych tytułów, zwyciężył chiński autor Cixin Liu - wschodząca gwiazda światowej fantastyki. Nagrodzono dwa jego tytuły: „Problem trzech ciał” i Ciemny las”.

Natomiast nagrodę „Reflektora” przyznano Agnieszce Hałas za jej świetny powrót po latach i trylogię „Teatr węży”: „Dwie karty”, „Pośród cieni” i w „Mocy wichru”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się