Jedność - Wakacje z książkami
Fantastyczne nowości w  Grupie Wydawniczej Papierowy Księżyc!

Fantastyczne nowości w Grupie Wydawniczej Papierowy Księżyc!

Fantastyczne nowości w Grupie Wydawniczej Papierowy Księżyc!

Udostępnij

Szanowni Państwo,
powoli opada kurz po książkowym święcie w stolicy, pora więc na przejście do działania! W naszej Grupie Wydawniczej pojawiło się kilka nowości, których absolutnie nie można przegapić. Są to:
- "Odwrotność nieodwzajemnienia", Becky Albertalli - spin-off  uwielbianej przez czytelników powieści "Simon oraz inni homo sapiens";
- "SI", Stepana Wartanowa - tajemnicza powieść jednego z prekursorów LitRPG;
- "Warcross" Marie Lu (wydawnictwo Młodzieżówka) - idealna propozycja dla fanów sci-fi;
- "Nim stałyśmy się wasze" Lisy Wingate - prawdziwa historia, która wstrząsnęła Stanami Zjednoczonymi

1. Nim stałyśmy się wasze, Lisa Wingate

Ta historia wstrząsnęła Stanami Zjednoczonymi. Georgia Tann - znana działaczka społeczna, znajoma Eleanor Roosevelt, przez trzydzieści lat uprowadzała dzieci z biednych rodzin i sprzedawała je bogatym parom. Na podstawie historii jej ofiar Lisa Wingate, bestsellerowa amerykańska autorka, tworzy przejmującą opowieść o cierpieniu, niesprawiedliwości, ale również miłości i nadziei. „Nim stałyśmy się wasze” w księgarniach już od 15 maja 2019 roku.

Nota o książce:

Trwa upalne lato 1939 roku. Nastoletnia Rill Foss żyje z czworgiem rodzeństwa i kochającymi rodzicami na barce mieszkalnej na Missisipi. Po wybuchu Wielkiego Kryzysu rzeka stała się bowiem domem dla wielu niezamożnych rodzin. Gdy pewnej burzliwej nocy dorośli pilnie udają się do szpitala, nic nie zwiastuje nadchodzących wydarzeń. Jednak już następnego ranka do drzwi barki pukają uzbrojeni ludzie, by przekazać młodych Fossów pod opiekę stowarzyszenia Dom dla Dzieci Tennessee. Rill jeszcze nie wie, że wraz z rodzeństwem trafia do potężnej organizacji prowadzonej przez Georgię Tann, która niejedną rodzinę rozdzieliła na zawsze… Po wielu latach na ślad sprawy trafia ambitna prokurator stanowa, Avery Stafford.

„Nim stałyśmy się wasze” to przejmująca powieść o sile rodzinnej miłości w obliczu ludzkiego okrucieństwa. Lisa Wingate w niezwykle przekonujący i wiarygodny sposób przedstawia działanie stowarzyszenia, które do lat pięćdziesiątych XX wieku handlowało amerykańskimi dziećmi. Autorka nie ogranicza się jednak do przedstawienia faktografii, lecz tworzy czuły obraz osobistego dramatu, który przeżywała zapewne każda z rodzin dotknięta działalnością Georgii Tann.

Aby jak najlepiej oddać historie uprowadzonych dzieci i ich rodziców, Lisa Wingate zgłębiła liczne historie ofiar Georgii Tann dostępne w raportach, artykułach prasowych i nagraniach telewizyjnych. Jak zaznacza sama autorka: – Za historią Rill stoją prawdziwe przeżycia ofiar. […] Wedle szacunków pod kierownictwem Georgii Tann nawet pięćset dzieci mogło po prostu zniknąć. Kolejne tysiące podopiecznych rozpłynęły się w procesie płatnych adopcji, który zakładał zmianę imion, daty i świadectw urodzenia, byle tylko uniemożliwić biologicznym rodzinom odnalezienie własnego potomstwa.

Książka „Nim stałyśmy się wasze” przez ponad rok nie schodziła z listy bestsellerów New York Timesa, zajęła trzecie miejsce na liście najdłużej utrzymujących się bestsellerów Publishers Weekly w 2017 roku i dotarła do finału konkursu Southern Book Prize. Otrzymała również nagrodę Goodreads Choice Award 2017.

Opinia o książce:

Autorka wlała całe swoje serce w opowieść o dzieciach odebranych siłą lub podstępem od rodziców, a następnie skierowanych do płatnej adopcji. […] Mało który pisarz potrafiłby przedstawić tę historię z koniecznym wyważeniem. Wingate udało się to z łatwością – The Huffington Post

[Historia] utraconej i odnalezionej rodziny… wzruszająca, wciągająca opowieść o siostrzanej miłości i cenie tajemnic – People Magazine

Wzruszająca nowa powieść – The New York Post

Kilka słow o autorce:

Lisa Wingate – była dziennikarka, mówczyni motywacyjna, autorka ponad dwudziestu bestsellerowych powieści. Jej książki zdobyły liczne nagrody oraz nominacje, między innymi Pat Conroy Southern Book Prize, Oklahoma Book Award, Carol Award, Christy Award i RT Reviewers’ Choice Award. Mieszka w górach Ouichita na południu stanu Arkansas.

 

2. Odwrotność nieodwzajemnienia, Becky Albertalli

Becky Albertalli, autorka, którą pokochały miliony czytelników wraca ze spin-offem zekranizowanego hitu „Simon oraz inni homo sapiens”.

Nota o książce:

Siedemnastoletnia Molly Peskin-Suso wie wszystko o nieodwzajemnionej miłości. Bez względu na to, ile razy jej siostra bliźniaczka, Cassie, powtarza jej by się ogarnęła, Molly nie może znieść myśli o odrzuceniu. Więc jest ostrożna. Grubaski muszą być ostrożne.

Potem na orbitę Cassie wchodzi śliczna nowa dziewczyna i po raz pierwszy cyniczna bliźniaczka Molly jest zakochana i jest w rozsypce. Tymczasem Molly zupełnie, ale to zupełnie nie umiera z samotności - z wyjątkiem tej części, w której jednak umiera. Na szczęście przyjacielem nowej dziewczyna Cassie jest słodki hipster. Jeśli Molly zdoła go poderwać, przeżyje swój pierwszy pocałunek oraz odzyska siostrę.

Jest tylko jeden problem: współpracownik Molly, Reid. Jest pulchnym superfanem Tolkiena z karnetem na jarmark renesansowy i absolutnie nie ma mowy, żeby Molly mogła się w nim zakochać.

Prawda?

„Odwrotność nieodwzajemnienia” to zabawna i autentyczna powieść o siostrzeństwie, miłości i dojrzewaniu.

Kilka słów o autorce:

Becky Albertalli jest psychologiem klinicznym i miała zaszczyt prowadzić terapię wielu nietuzinkowych, błyskotliwych i uroczych nastolatków. Przez siedem lat współprowadziła w Waszyngtonie grupę wsparcia dla dzieci wykazujących nonkonformizm seksualny. Obecnie mieszka wraz z rodziną w Atlancie.

Tytuł: Odwrotność nieodwzajemnienia
Autorka: Becky Albertalli
Przekład:Donata Olejnik/ Monika Pianowska
Wydawca: wydawnictwo Papierowy Księżyc
Miejscew i rok wydania: Słupsk, premiera: 29 maja 2019
Wydanie: I
Objętość: 304 strony
Wymiary: 143x205 mm
Okładka: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-65830-52-4
EAN: 9788365830524
Cena detaliczna: 37,90 zł

3. SI. Stepan Wartanow

Takiej książki jeszcze nie czytaliście!
Tak tajemniczego autora jeszcze nie znaliście!

Już w lipcu przekonacie się, co się stanie, gdy sztuczna inteligencja wymknie się spod kontroli!

Nota o książce:

Teoretycznie sztuczna inteligencja daje się użyć w celach wojskowych... praktycznie, jeśli sama nie będzie miała na to ochoty, może podjąć aktywne kroki w kierunku zmiany sytuacji.
Czwórka SI ucieka z poligonu wojskowego i zapada w śpiączkę, by obudzić się w niedalekiej przyszłości. Teraz, by przetrwać, muszą zmieszać się z tłumem... co w przypadku uzbrojonych w laser jednostek opancerzonych wcale nie jest takie łatwe.
Zabawna, oryginalna i nietuzinkowa powieść jednego z prekursorów LitRPG, która od pierwszej do ostatniej strony zaskakuje, bawi i zachwyca. Prawdziwa gratka dla fanów science fiction z najwyższej półki!

Kilka słów o autorze:

Stepan Wartanow urodził się 26 sierpnia 1964 roku w Moskwie, a w roku 1994 na stałe przeniósł się do Kanady. Swoje pierwsze opowiadanie opublikował w roku 1988 i od tamtego czasu napisał i wydał kilkanaście powieści i opowiadań w gatunku SF. Jest jednym z prekursorów gatunku litrpg. W swoich tekstach zdołał przewidzieć wiele współczesnych technologii i mimo upływu kilkunastu lat od czasu pierwszego wydania jego książek można zdecydowanie powiedzieć, że nadal się nie zestarzały.

Tytuł: SI
Autor: Stepan Wartanow
Przekład:Marina Makarewska
Wydawca: wydawnictwo Papierowy Księżyc
Miejsce i rok qwydania: Słupsk, premiera: 29 maja 2019
Wydanie: I
Objętość: 442 strony
Wymiary: 143x205 mm
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-65830-46-3
EAN: 9788365830463
Cena detaliczna: 43,90 zł


4. Warcross, Marie Lu

Bestseller # 1 „New York Timesa”.

Najlepsza powieść Young Adult roku wg Amazon, Kirkus, Publishers Weekly, Barnes&Nobel, Boston Globe, Bustle, Popsugar, Paste Magazine.

Nota o książce:

 Świat oszalał na punkcie Warcrossa, ale tylko jedna dziewczyna-hakerka ma dość odwagi, by zgłębić najmroczniejsze tajemnice gry.

Dla milionów ludzi, którzy codziennie logują się do Warcrossa, nie jest on już tylko grą, lecz stał się sposobem na życie. Emika Chen, nastoletnia hakerka, pracuje jako łowczyni nagród, namierza i wyłapuje graczy Warcrossa, którzy zaangażowali się w nielegalne zakłady. Licząc na szybki zarobek, Emika, włamuje się do meczu otwarcia Międzynarodowych Mistrzostw Warcrossa. Za sprawą usterki w programie, zostaje przeniesiona do świata gry i błyskawicznie staje się światową sensacją.

Pewna, że wkrótce wyląduje w więzieniu, ku swemu zdziwieniu odkrywa, że kontaktu z nią szuka twórca gry, tajemniczy młody miliarder Hideo Tanaka, który pragnie złożyć jej propozycję nie do odrzucenia… Ponieważ sprawa jest pilna, Emika zostaje błyskawicznie przetransportowana do Tokio, gdzie z dnia na dzień staje się gwiazdą i poznaje od środka świat sławy i wielkich pieniędzy, o którym dotychczas mogła tylko marzyć. Wkrótce śledztwo prowadzi ją na trop spisku, który może mieć kolosalne konsekwencje dla całego uniwersum Warcrossa.

Warcross”, to wspaniałe otwarcie cyberpunkowego cyklu, z pasjonującym romansem w tle, który potrafi wywołać dreszcze emocji zazwyczaj zarezerwowane dla kina.

Kilka słówq o autorce:

Marie Lu ma na koncie cykl powieściowy Legenda (Rebeliant, Wybraniec, Patriota), który wspiął się na szczyt listy bestsellerów „New York Timesa”, oraz serię The Young Elites. Po ukończeniu Uniwersytetu Południowej Kalifornii zaczęła zgłębiać świat twórców gier wideo i wkrótce rozpoczęła pracę w Disney Interactive Studios jako programista specjalizujący się w grafice flashowej. Obecnie jest już pełnoetatową pisarką, a wolny czas dzieli między czytanie, rysowanie, granie w Assassin’s Creed i tkwienie w korkach ulicznych. Mieszka w Los Angeles, razem z mężem, mieszańcem rasy Chihuahua oraz dwoma psiakami rasy Welsh Corgi Pembroke.

Opinie o książce:

„Ekscytujący, naładowany akcją zastrzyk adrenaliny. Marie Lu swoich wyrazistych i pełnych determinacji bohaterów wrzuca w obmyślany w najdrobniejszych szczegółach świat nieskończonych możliwości.” – Leigh Bardugo, autorka cyklu Szóstka Wron

Warcross Marie Lu to książka jedyna w swoim rodzaju. To z jednej strony inteligentna, elegancka i niepozbawiona romantycznych elementów powieść, z drugiej zaś skrząca się barwami historia, w której akcja rozwija się w oszałamiającym tempie. Dosłownie pochłonęłam tę książkę – jest absolutnie fantastyczna.” – Sabaa Tahir, autorka Ember in the Ashes. Pochodnia w mroku

„Wygospodarujcie trochę wolnego czasu, bo Warcross nie pozwoli wam się oderwać aż do ostatniej strony. Ta wciągająca, dynamiczna i pozwalająca się całkowicie zanurzyć w świecie przedstawionym powieść najpierw zabierze was na spacer po futurystycznym Tokio, a potem, za sprawą wynalazków technologicznych, pozwoli zwiedzać niesamowite światy wirtualne. Uniwersum stworzone przez Marie Lu pełne jest niebezpieczeństw, intryg i przyprawiających o zawrót głowy gameplayów.” – Amie Kaufman, autorka powieści Illuminae

„Świat, którego nie chce się opuszczać. Warcross to absolutnie genialna powieść. Już czekam na kontynuację!” – Kami Garcia, współautorka powieści Piękne istoty

 „Powieść tak bogata w odcienie jak tatuaż i tęczowo barwne włosy Emiki. Dynamiczna i dająca mnóstwo frajdy przygoda.” – „Washington Post”

„Oszałamiająca pod względem wizualnym, pełna ruchu i utrzymana w zawrotnym tempie opowieść dotrzymuje kroku grom wideo. Warcross to coś jak połączenie Mistrza deskorolki, Dziwnych dni i Blade Runnera. Będziecie się świetnie bawić.” – „The New York Times”

„Autorka z niezwykłą dbałością o szczegół tworzy wyrazistą wizję społeczeństwa przyszłości, dla którego gry stały się nieodłączną częścią życia codziennego (…). Warcross to połączenie Hunger Games i World of Warcraft.” – “Publishers Weekly”

Tytuł: Warcross
Autorka: Marie Lu
Przekład:Andrzej Goździkowski
Wydawca: wydawnictwo Młodzieżówka
Miejsce i rok wydania: Słupsk, premiera: 15 maja 2019
wYDAnbie: I
Objętość: 456 stron
Wymiary: 143x205 mm
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
ISBN:978-83-65830-63-0
EAN:9788365830630
Cena detaliczna: 39,90 zł


   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się