Federacja Europejskich Wydawców zaprosiła Ukrainę do członkostwa w charakterze gościa specjalnego

Federacja Europejskich Wydawców zaprosiła Ukrainę do członkostwa w charakterze gościa specjalnego

Federacja Europejskich Wydawców zaprosiła Ukrainę do członkostwa w charakterze gościa specjalnego

Udostępnij

Federacja Europejskich Wydawców, zrzeszająca stowarzyszenia ze wszystkich 27 krajów Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, zaprosiła Ukraińskie Stowarzyszenie Wydawców i Księgarzy do wstąpienia w swoje szeregi w charakterze gościa specjalnego. W ten sposób europejscy wydawcy chcą wyrazić solidarność ze swoimi kolegami po fachu z Ukrainy.

Peter Kraus vom Cleff, prezes Federacji Europejskich Wydawców, napisał w poniedziałek do prezesa Ukraińskiego Stowarzyszenia Wydawców i Księgarzy, Ołeksandra Afonina, zapewniając go o solidarności europejskich wydawców i składając propozycję wstąpienia. Federacja Europejskich Wydawców ma zamiar wspierać gościa specjalnego w „jak największym stopniu konkretnymi działaniami”. Ukraińskie Stowarzyszenie Wydawców i Księgarzy zostanie zaproszone m.in. na najbliższe spotkania członków Federacji.

Od pierwszego dnia wojny Federacja Wydawców Europejskich potępia napaść. W oświadczeniu, które opublikowano po inwazji Rosji na Ukrainę, napisano: „Nasze myśli są z mieszkańcami Ukrainy i tego regionu, a zwłaszcza z naszymi kolegami: autorami, tłumaczami, wydawcami, księgarzami i bibliotekarzami. Piszcie, tłumaczcie, publikujcie i udostępniajcie książki. Nawet jeśli stanowią kruchy mur obronny przeciw bombom, książki i czytanie są niezbędne dla demokracji”.

[źródło: booklips.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się