Ferie z Książką w Polskim Radiu Dzieciom.

Ferie z Książką w Polskim Radiu Dzieciom.

Ferie z Książką w Polskim Radiu Dzieciom

Udostępnij

Już w poniedziałek 14 lutego startuje akcja „Ferie z Książką”. W „Poranku w Polskim Radiu Dzieciom” (od godz. 8.45). Justyna Bednarek - popularna autorka książek opowiadać będzie m. in. o tym, jak znaleźć interesujący temat i jak czytać, żeby się nie nudzić. Na miłośników literatury czekają wyjątkowe tytuły.

Polskie Radio Dzieciom przygotowało kolejną atrakcję na czas ferii 2022. Już od poniedziałku 14 lutego, kiedy rozpoczynają się ferie w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim, Polskie Radio Dzieciom zaprasza na akcję „Ferie z Książką”, gdzie przedstawiane będą doceniane przez dzieci książki i ciekawe historie związane z ich powstawaniem. Antena po raz kolejny chce pokazać, że czytanie może być prawdziwą przyjemnością, a czas ferii to wymarzona przestrzeń do wypełnienia jej ciekawą literaturą. Dlatego właśnie osobą, która pomoże to udowodnić jest ceniona Justyna Bednarek. Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” ilustrowane przez Daniela de Latoura zdobyły Nagrodę Literacką m. st. Warszawy, zaś głosami czytelników wygrały konkurs Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka" 2015. Stały się również lekturą szkolną i zostały przetłumaczone na 9 języków. Trwają prace nad serialem animowanym na podstawie Skarpetek (koprodukcja polsko-portugalska).

Podczas spotkań w „Poranku w Polskim Radiu Dzieciom” słuchacze będą mieli szansę nie tylko poznać bogaty literacki dorobek Justyny Bednarek, ale także dowiedzieć się, kiedy zaczęła się Jej przygoda z czytaniem, jakie książki zajmują najważniejsze miejsce w Jej domowej biblioteczce oraz kim są Jej ukochani bohaterowie literaccy. Autorka podpowie również, jak znaleźć temat, który nas interesuje, skąd się biorą nowe pomysły w głowie pisarza, a także jak stworzyć dobrą opowieść i jaki jest klucz do literackiego świata.

Grafika do pobrania

***

Przypominamy, że Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i dla rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się