Festiwal Góry Literatury 2019

Festiwal Góry Literatury 2019

Festiwal Góry Literatury 2019 dzień po dniu

Udostępnij

Festiwal Góry Literatury narodził się w sercu Olgi Tokarczuk, która Wzgórza Włodzickie wybrała na swój drugi dom. Zauroczona pięknem tego miejsca, postanowiła się nim dzielić z przyjaciółmi. W ten sposób narodził się pomysł zorganizowania pierwszej edycji Festiwalu Góry Literatury 2015.

Festiwal organizuje niewielka grupa mieszkańców i miłośników gminy i miasta Nowa Ruda. Kuratorem Festiwalu jest Olga Tokarczuk, a spiritus movens – Beata Kłossowska-Tyszka.

Zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kulturalnym Góry Babel robimy, co możemy, aby mieszkańcy tego urokliwego zakątka Polski mogli spotkać najlepszych pisarzy z kraju i zagranicy, a goście festiwalowi – czuli się tu jak u siebie w domu. Wydarzenie z roku na rok znacząco rozrasta się, wciąż starając się utrzymać swój pierwotny, kameralny charakter.

Radzimy sobie jak możemy, ale z Waszym wsparciem – zdziałamy cuda. Zbieramy fundusze na wydatki związane z logistyką i całym zapleczem technicznym Festiwalu, który przez ostatnie cztery edycje wykonywaliśmy sami, jak tylko mogliśmy najlepiej. A chcemy przygotować się dla Was jeszcze lepiej.

Rekomendacja:

Góry Literatury to taki czas, kiedy człowiek, spóźniony o jakieś dwie godziny, zamiast na koncercie na wzgórzu, ląduje w całkowitych ciemnościach w polu kukurydzy i ostatecznie zamiast na kempingu spędza noc na parkingu przy małym kościółku, czym następnego ranka wprawia w osłupienie idących na poranną mszę. A potem i tak ma frajdę z kilku mega ciekawych spotkań w innym kościele.

I takie miejsce, gdzie Twój pies stoi nos w nos z psem Autorki "Biegunów", podczas gdy Ty dowiadujesz się, że awaria samochodu na autostradzie to jeszcze nie jest wystarczający powód, by oczekiwany Gość nie zjawił się mimo wszystko, bo przecież ludzie czekają bardzo.

To Wydarzenie wyzwalające w piszącym zdolność budowania zdań wielokrotnie złożonych, które i tak nie oddają tego, co po prostu trzeba przeżyć osobiście :)

W zamian na wsparcie przygotowaliśmy ciekawe upominki. Zapraszamy na stronę:

https://wspieram.to/FestiwalGoryLiteratury_5


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się