Festiwal „Kryminalna Warszawa” - strefa kryminału na 10. WTK

Festiwal „Kryminalna Warszawa” - strefa kryminału na 10. WTK

Festiwal „Kryminalna Warszawa” - strefa kryminału na 10. WTK

Udostępnij

 

Bazując na dużym zainteresowaniu czytelników literaturą gatunkową zorganizowaliśmy na Warszawskich Targach Książki w 2018 r. strefy tematyczne poświęcone popkulturze, tematyce górskiej, literaturze fantastycznej i kryminalnej. W strefach odbywały się spotkania z autorami, prelekcje i warsztaty. Dzięki strefom, miłośnicy poszczególnych gatunków literackich czy tematyki, mogli w jednym miejscu znaleźć dla siebie mnóstwo atrakcji, co zostało zauważone i dobrze przyjęte przez publiczność i wystawców.

 

 

Odpowiadając na potrzeby naszej publiczności dla miłośników literatury kryminalnej i wszystkich jej gatunków na 10. Warszawskich Targach Książki inaugurujemy nowy projekt - Festiwal Kryminalna Warszawa.

Na scenie festiwalowej usytuowanej na poziomie sal konferencyjnych (+2) od piątku do niedzieli odbędzie się dwadzieścia spotkań i paneli. A wśród gości m.in.: Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Grzegorz Kalinowski, Mariusz Czubaj, Jakub Ćwiek, Katarzyna Puzyńska, Marta Guzowska, Joanna Jodełka, Wojtek Miłoszewski, Piotr Rozmus, Janusz Szostak, Joanna Opiat-Bojarska, Alek Rogoziński, Sławek Michorzewski, Jacek Galiński, Marta Matyszczak, Piotr Borlik, Aneta Jadowska, Max Czornyj, Tomasz Duszyński, Bartosz Szczygielski oraz Yrsa Sigurdardóttir i Joakim Zander.

Dwa spotkania z największymi gwiazdami Festiwalu – Zygmuntem Miłoszewskim i Markiem Krajewskim odbędą się na Scenie Głównej.

Kanał CBS Reality zaprasza na wyjątkowe spotkanie z profilerem kryminalnym Janem Gołębiowskim, gospodarzem serii dokumentalnej „Zawód: profiler”.

Program Festiwalu powstaje m.in. we współpracy z wydawnictwami: MUZA, GW Foksal, ZNAK, Marginesy, Sonia Draga, Prószyński i S-ka, SQN, HARDE, Wydawnictwem Dolnośląskim, Edipresse, Filia i Oficyną 4eM.

Partnerem Festiwalu jest kanał CBS Reality.

 

Patron medialny:

 

Program: http://www.targi-ksiazki.waw

 

 

Konkurs o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa

Konkurs o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa towarzyszy Festiwalowi organizowanemu w ramach Warszawskich Targów Książki. Jury nagrodzi najlepsze powieści kryminalne wydane w języku polskim w roku 2018 i do 15 kwietnia 2019 r. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie powieści kryminalnych najlepszych pod względem literackim. Jury oceni nominowane książki również pod względem jakości poligraficznej i nagrodzi  wydawcę i drukarnię.

Wyboru laureatów dokona jury w składzie:

 • Prof. dr hab. UW Ewa Paczoska - profesor historii literatury polskiej, poetka i śpiewająca autorka, dyrektor Instytutu Literatury Polskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Prof. PW dr hab. inż. Georgij Petriaszwili - Kierownik Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej.

 • Andrzej Palacz - wydawca, dziennikarz i tłumacz, redaktor naczelny magazynu „Wydawca” oraz branżowego portalu www.wydawca.com.pl

 • Marcin Sendecki - poeta, dziennikarz, krytyk literacki, laureat wielu nagród, m.in. Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii „książka roku” za tom „Przedmiar robót”(2015), Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej oraz Nagrody „Odry” za tom „W” (2017).

 • Szymon Kloska - dziennikarz, bloger, bibliofil, krytyk i aktywista literacki. O książkach opowiada w radio i telewizji, czasami pisuje w prasie drukowanej i innej. Prowadził liczne programy telewizyjne i audycje o literaturze, m.in.: „WOK – Wszystko o Kulturze”, „Książki na Lato” i „Myślnik”. Od przeszło dekady współprowadzi audycję „Piątka z literatury” w RMF Classic.

Znamy już listę sześciu książek, spośród których jury wybierze zdobywcę Grand Prix oraz dwóch równorzędnych wyróżnień. Do ostatniego etapu konkursu nominację uzyskały poniższe tytuły:

 • Wojciech Chmielarz „Żmijowisko”, Marginesy

 • Mariusz Czubaj „Dziewczynka z zapalniczką”, W.A.B.

 • Marta Guzowska „Ślepy archeolog”, Marginesy

 • Marek Krajewski, „Mock. Pojedynek”, SIW „Znak”

 • Robert Małecki „Skaza”, Wydawnictwo Czwarta Strona

 

 • Jakub Szamałek „Cokolwiek wybierzesz”, W.A.B.

Laureatów konkursu poznamy na Gali Festiwalu Kryminalna Warszawa 25 maja 2019 roku o godz. 18 na scenie Festiwalu (poziom+2, Warszawskie Targi Książki, PGE Narodowy)

Patroni konkursu:

 

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się