„Mała książka – wielki człowiek” na konferencji „Ciążowe ABC”

„Mała książka – wielki człowiek” na konferencji „Ciążowe ABC”

„Mała książka – wielki człowiek” na konferencji „Ciążowe ABC”

Udostępnij

O tym, że czytać dzieciom warto i to już od samego początku – od pierwszych miesięcy życia niemowlęcia – przekonujemy w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. O wpływie książek i wspólnego czytania na prawidłowy i zrównoważony  rozwój dziecka opowiemy też w najbliższą sobotę w Bydgoszczy (18.05) podczas konferencji „Ciążowe ABC” organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Położnictwa, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Na codzienne wspólne czytanie i budowanie dzięki temu bliskości z dzieckiem nigdy nie jest za wcześnie. Każdy rodzic, który stara się zadbać o prawidłowy rozwój zdrowia dziecka, powinien także zatroszczyć się o kształtowanie jego kompetencji komunikacyjnych, społecznych i emocjonalnych, czemu bardzo sprzyja czytanie.
Uczestnikom konferencji opowiemy o wyjątkowej roli czytania w rozwoju najmłodszych, budowaniu trwałych więzi rodzinnych, poczucia bezpieczeństwa i bliskości podczas wspólnej lektury, a także o tym, jak książki mogą wspierać nabywanie przez dziecko nowych kompetencji. Przybliżymy też ideę naszej kampanii społecznej "Mała książka – wielki człowiek” oraz towarzyszących jej projektów bookstartowych dla nowo narodzonych dzieci i przedszkolaków.

Wydarzenie skierowane jest do kobiet ciężarnych i planujących potomstwo, którym ma ono przybliżyć najistotniejsze tematy związane z ciążą, porodem i połogiem. 

Więcej na stronie konferencji.

Zachęcamy też do odwiedzenia strony kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się