Festiwal Książki Opole w czerwcu

Festiwal Książki Opole w czerwcu

Festiwal Książki Opole w czerwcu

Udostępnij

V Festiwal Książki Opole 2021 odbędzie się w dniach 11-13 czerwca w centrum miasta Opola. Organizatorzy zapraszają na plener wydawniczy i rozmowy z autorami książek.

„W drugi weekend czerwca będziemy gościć pisarzy, osoby związane z kulturą i muzyką. Na plenerze wydawniczym, w których udział biorą największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie” – czytamy w komunikacie.

Festiwal od 2016 roku pokazuje mieszkańcom Opola oraz przybyłym gościom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach do tej pory wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób, odbyło się blisko 200 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 300 wydawnictw.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Organizatorzy współpracują również z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu. Festiwal wspiera również Zakład Komunalny w Opolu.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się