Festiwal Literatura Nieobca już od jutra

Festiwal Literatura Nieobca już od jutra

Festiwal Literatura Nieobca już od jutra

Udostępnij

W dniach 24–25 listopada 2023 w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu odbędzie się Festiwal Literatura Nieobca. Podczas festiwalowych wydarzeń organizatorzy będą się starali przybliżyć publiczności mniej znane literatury czeską i fińską i zestawić je z literaturą anglojęzyczną.

W programie festiwalu znalazły się wykłady, warsztaty, dyskusje i spotkania z tłumaczami. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny (na warsztaty obowiązują zapisy).

Gośćmi festiwalu będą znakomici tłumacze: Katarzyna Byłów (język angielski), Sebastian Musielak (język fiński) i Julia Różewicz (język czeski). Wspierać ich będzie pomysłodawczyni przedsięwzięcia, Olga Czernikow (język czeski), a także Dobromiła Jankowska, która poprowadzi spotkanie wieńczące cały festiwal.

W ramach warsztatów translatorskich z języka czeskiego i angielskiego uczestnicy będą pracować nad tekstami wybranymi przez prowadzące.

Szczegóły na stronie imprezy.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się