Festiwal Literatury Azjatyckiej w listopadzie

Festiwal Literatury Azjatyckiej w listopadzie

Festiwal Literatury Azjatyckiej w listopadzie

Udostępnij

W dniach 14-17 listopada w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie odbędzie się druga edycja Festiwalu Literatury Azjatyckiej odbędzie się.

Festiwal rozpocznie się 14 listopada wydarzeniem scenicznym opartym na performatywnym czytaniu opowiadania japońskiego noblisty z dziedziny literatury Yasunariego Kawabaty pt. “Śpiące piękności”. 15 listopada w siedzibie Muzeum odbędą się warsztaty specjalistyczne dla początkujących tłumaczy, natomiast 16-17 listopada organizatorzy zapraszają na część targową, prelekcje i spotkania, a także dodatkowe atrakcje związane z literaturą azjatycką. Festiwal urozmaicą atrakcje dla rodzin z dziećmi, a także warsztaty dla dorosłych.

Obecnie trwa przyjmowane zgłoszeń do udziału w imprezie. Wydawcy i księgarze mogą przesyłać zgłoszenia do 16 września (szczegóły pod tym adresem).

Festiwal ma na celu promocję literatury pięknej autorstwa pisarzy pochodzenia azjatyckiego, a także literatury faktu, książek dla dzieci i młodzieży, komiksów czy fantastyki, oraz publikacji naukowych i popularyzatorskich związanych z tematyką azjatycką.

KC / źródło: Muzeum Azji i Pacyfiku, rynek-ksiazki.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się