„Literatura na Świecie”, ZAiKS i Polski PEN Club organizują warsztaty przekładu literackiego

„Literatura na Świecie”, ZAiKS i Polski PEN Club organizują warsztaty przekładu literackiego

„Literatura na Świecie”, ZAiKS i Polski PEN Club organizują warsztaty przekładu literackiego

Udostępnij

ZAiKS, Polski PEN Club i redakcja wydawanej przez Instytut Książki „Literatury na Świecie” zapraszają początkujących tłumaczy i tłumaczki do udziału w bezpłatnych warsztatach przekładu literackiego. Trzydniowe zajęcia odbędą się w dniach 18-20 października.

Warsztaty będą obejmowały łącznie 18 godzin seminarium translatorskiego w niewielkich grupach, a dodatkowo dadzą początkującym tłumaczom możliwość indywidualnych konsultacji z doświadczonymi koleżankami i kolegami po fachu.

Zajęcia warsztatowe poprowadzi czwórka uznanych tłumaczek i tłumaczy związanych z „Literaturą na Świecie”: Marcin Szuster (język angielski), Anna Wasilewska (język włoski), Jakub Ekier (język niemiecki) i Anna Górecka (język węgierski).

Uczestnicy będą kwalifikowani do udziału w warsztatach na podstawie krótkiego listu motywacyjnego i próbki przekładu tekstu literackiego prozą (do 5 stron) z języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego lub węgierskiego. Zgłoszenia należy przesyłać do 7 lipca na adres mailowy: warsztaty@penclub.com.pl

O wynikach naboru organizatorzy poinformują najpóźniej 26 sierpnia.

Organizatorzy obiecują, że w przypadku, gdy liczba uczestników zakwalifikowanych na podstawie próbek przekroczy dostępną liczbę miejsc, kandydaci zostaną zaproszeni na dodatkową rozmowę on-line.

RP / źródło: rynek-ksiazki.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się