Festiwal Literatury Faktu i Poezji, Kielce 2019

Festiwal Literatury Faktu i Poezji, Kielce 2019

Festiwal Literatury Faktu i Poezji w Kielcach

Udostępnij

Pod hasłem „Dialog przeciw nienawiści” rozopczął się wczoraj w Kielcach Festiwal Literatury Faktu i Poezji „Wolność i pokój”. Gośćmi imprezy będą pisarze, naukowcy, artyści i duchowni.

Trwający prawie trzy tygodnie Festiwal to 16 spotkań z intelektualistami, przedstawicielami polskiej kultury i nauki. Jak podkreślają organizatorzy punktem wyjścia do drugiej edycji imprezy jest 30. rocznica Okrągłego Stołu. „Będziemy się zastanawiali, czy dialog jest potrzebny, kto z kim powinien prowadzić dialog i czy w ogóle dialog jest możliwy. Będziemy szukać przestrzeni publicznej dla dialogu, gdyż, moim zdaniem, wszyscy na siebie krzyczymy i nie wszyscy chcą ze sobą rozmawiać, bo uważają, nie ma o czym” - mówił o założeniach festiwalu w przesłanym PAP komunikacie pomysłodawca imprezy, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego Bogdan Białek.

Pierwsze spotkania w ramach Festiwalu poświęcone będą negocjacjom rządu i opozycji sprzed 30 lat. W poniedziałek odbyła się dyskusja z udziałem Adama Michnika. W kolejnych dniach gośćmi Festiwalu Literatury Faktu i Poezji będą uczestnicy tego historycznego wydarzenia: prof. Janusz Grzelak, prof. Janusz Reykowski, Barbara Staniszewska, Henryk Wujec i Władysław Frasyniuk.

Gośćmi festiwalu będą także pisarze (Józef Hen, Ewa Lipska, Adam Zagajewski, Olga Tokarczuk, Michał Rusinek), aktorzy (Maja Komorowska, Joanna Trzepiecińska, Jerzy Trela) i przedstawiciele świata nauki (Dariusz Doliński, Bogdan de Barbaro). Dwa specjalne spotkania poświecono Jackowi Kuroniowi i Markowi Edelmanowi.

Na zakończenie festiwalu (21 marca) odbędzie się spotkanie z o. Ludwikiem Wiśniewskim, dominikaninem, zatytułowane „Nigdy nie układaj się ze złem”. Wszystkie dyskusje w ramach Festiwalu Literatury Faktu i  Poezji odbywać się będą w budynku przy ulicy Planty 7 w Kielcach, miejscu pogromu kieleckiego z 1946 roku

[źródło: PAP, Janusz Majewski]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się