Festiwal Poezja Jest Najważniejsza w Częstochowie -  przyszły tygodzień

Festiwal Poezja Jest Najważniejsza w Częstochowie - przyszły tygodzień

Festiwal Poezja Jest Najważniejsza w Częstochowie w przyszłym tygodniu

Udostępnij

W dniach 16-20 listopada w Częstochowie po raz drugi odbędzie się festiwal poetycki Poezja Jest Najważniejsza. Wydarzenie będzie obejmowało spotkania autorskie, dyskusje o poezji, a także koncerty i Turniej Jednego Wiersza.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Małgorzata Lebda, Bohdan Zadura, a także tłumaczony przez Zadurę ukraiński poeta Wasyl Machno. Częścią festiwalu będą panel dyskusyjny poświęcony tłumaczeniu poezji, a także wręczenie ukraińskich Międzynarodowych Nagród Literackich „Don Kichot”.

„W dobie kultury obrazkowej, w czasach medialnie opanowanych przez modne insta i tik-tok poezja musi być „pozytywnie bezczelna. Poezja spychana w kąt musi głośno przypominać się, a zarazem upominać się o należne jej miejsce. Przyszła więc pora na to, żeby zjednoczyć się i zaprosić do działania poetki i poetów, zarówno z naszego miasta, jak i tych przyjezdnych, o których głośno w Polsce” – napisali organizatorzy w Manifeście Programowym Festiwalu.

Ze szczegółowym programem festiwalowych wydarzeń można zapoznać się TUTAJ.

Wydarzenia w ramach festiwalu odbędą się w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie, w Muzeum Częstochowskim i częstochowskiej Klubokawiarni Bank. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się