Festiwal Stolica Języka Polskiego,, Szczebrzeszyn

Festiwal Stolica Języka Polskiego,, Szczebrzeszyn

Festiwal Stolica Języka Polskiego - Szczebrzeszyn 2017

Udostępnij

Festiwal Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn 2017 odbędzie się w dniach 6-12 sierpnia 2017 r. Hasłem trzeciej edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego będzie „Cała nasza niedziela w literaturze", a patronami Festiwalu w 2017 roku będą Wisława Szymborska i Kornel Filipowicz.

Wybór patronów jest zainspirowany ich wieloletnią, bogatą korespondencją wydaną w 2016 r. w książce pt. „Najlepiej w życiu ma Twój kot”.
Jest ona przyczynkiem do stworzenia programu mówiącego o międzyludzkiej komunikacji i pochyleniem się nad jej obecną kondycją, kształtem oraz współczesnymi zmianami w sposobie i formach jej prowadzenia.

„W czasach niepokojów politycznych pozostaje nam kultura (a szczególnie literatura) jako najlepszy sposób komunikacji. Varunjan Vosganian, Ormianin, odbierając we Wrocławiu Środkowoeuropejską Nagrodę Angelus powiedział: Jeśli mamy uleczyć ludzkość, to nie będzie to droga przez politykę ani historię, ale przez kulturę. W tej edycji festiwalu chcemy zająć się literaturą jako rozmową, kontaktem człowieka z człowiekiem, sposobem porozumienia wspólnot i społeczeństw".
- Justyna Sobolewska, kuratorka Festiwalu

Program wydarzenia można znaleźć tutaj.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się