Filmowe wydanie bestsellera już w księgarniach!

Filmowe wydanie bestsellera już w księgarniach!

Filmowe wydanie bestsellera "Nienawiść, którą dajesz" już w księgarniach!

Udostępnij

Informujemy, że w sprzedaży pojawiło się właśnie nowe wydanie "Nienawiści, którą dajesz" - bestsellerowej powieści autorstwa Angie Thomas - tym razem w okładce filmowej. Jej ekranizacja od tygodnia gości na ekranach polskich kin i wywołuje pozytywne reakcje u widzów i recenzentów. Zachęcamy do obejrzenia filmu i zapoznania się z książką.

Zwycięzca William C. Morris Award · National Book Award Longlist · Prinz Honor Book · Coretta Scott King Honor Book · Bestseller New York Timesa!

Najlepszy debiut w kategorii "Autor 2017” na Goodreads, Najlepsza książka w kategorii „Young Adult Fiction 2017” na Goodreads.

 Nota o książce:

W tym świecie nigdy nie jesteś za młody, by mogli cię aresztować albo zabić. Dlatego dzieciakom wpaja się zasady odpowiedniego zachowania przy policji – „Trzymaj ręce tak, żeby były widoczne. Nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów. Odzywaj się tylko wtedy, kiedy cię o coś zapytają”. Szesnastoletnia Starr Carter porusza się między dwoma światami: biedną dzielnicą, w której mieszka oraz luksusową szkołą prywatną na przedmieściach, do której uczęszcza. Niepewna równowaga między tymi światami zostaje całkowicie zniszczona, gdy jej przyjaciel z dzieciństwa zostaje zastrzelony przez białego policjanta na jej oczach. Wszyscy chcą wiedzieć jedno: co tak naprawdę stało się tamtej nocy? A jedyną osobą, która może odpowiedzieć na to pytanie, jest Starr. Lecz to, co powie dziewczyna – bądź czego nie powie - mogłoby przewrócić do góry nogami jej codzienność. Mogłoby też zagrozić jej życiu.
Ta niezwykła powieść zwraca uwagę na poważne problemy, ale kryje w sobie ogrom niespotykanego uroku. Pokochasz ją za ciepło, ważny przekaz, podszyty sarkazmem humor oraz wspaniałych bohaterów. I nigdy jej nie zapomnisz.

"The Hate U Give Little Infants F... Everybody” (Tupac Amaru Shakur)

Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film w gwiazdorskiej obsadzie wytwórni Twentieth Century Fox. Opowiedziana w rytmie Rap głośna historia o życiu czarnosklórych w Ameryce. Powieść, która błyskawicznie zyskała stustus kultowej  i przyniosła debiutującej autorce międzynarodową sławę.

Opinie o książce:

Trudno wyobrazić sobie, by ta książka nie była numerem jeden wśród wydanych w tym roku - a nawet dziesięcioleciu - książek z gatunku young adult. Angie Thomas, była raperka i debiutująca pisarka pochodząca z Jackson w Missisippi, napisała zaskakującą i ważną książkę o tym, jak to jest być czarnoskórym w Ameryce, która w dodatku potrafi dotrzeć do każdego. Jednocześnie stworzyła oszałamiający thriller i ciekawą lekturę. Nic dziwnego, że książka przez wiele tygodni znajdowała się na szczycie listy bestsellerów New York Timesa w gatunku „young adult”. [...] Jest to książka odpowiednia dla dojrzałych nastolatków i powinna stać się częścią programu nauczania, bo Thomas napisała klasyk, który wręcz wymaga, by go omówić.(The Times)

Niesamowicie wciągająca! (Jason Reynolds)

Nieustraszenie szczera i poruszająco ludzka (Becky Albertalli)

Tej książki nie można pominąć. Ta opowieść jest obowiązkową pozycją na liście.(Kirkus)

Poruszająco autentyczna  (Publishers Weekly)

Cud wiarygodności (Booklist)

Mocna, prowokująca powieść (Horn Book)

Jeden pisarz ukierunkowuje nienawiść całego pokolenia (Oprah Magazine)

Kilka słów o autorce:

Angie Thomas, urodziła się, dorastała i do tej pory mieszka w Jackson w stanie Missisipi, na co wskazuje jej akcent. Jako nastolatka była raperką, której największym osiągnięciem stał się artykuł na jej temat zamieszczony, wraz ze zdjęciem, w „Right-On Magazine”. Posiada tytuł BFA z Kreatywnego Pisania, zdobyty na Uniwersytecie Belhaven oraz nieoficjalny tytuł z dziedziny Hip-Hopu.  Jest laureatką nagrody Walter Dean Myers Grant 2015, przyznawanej przez We Need Diverse Books.
Jej debiutancka powieść „Nienawiść, którą dajesz” jest bestsellerem New York Timesa. Film na ekranach kin jeszcze w tym roku.
Reżyserem został George Tilman, a w filmie występuje aktorka znana z „Igrzysk Śmierci”, Amandla Stenberg.Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się