Forum Dialogu Kultur. Stypendia dla Scenarzystów i Dramatopisarzy

Forum Dialogu Kultur. Stypendia dla Scenarzystów i Dramatopisarzy

Forum Dialogu Kultur. Stypendia dla Scenarzystów i Dramatopisarzy

Udostępnij

Scenariusz do filmu biograficznego o Czesławie Miłoszu, polifoniczny dramat rozgrywający się na dworcu kolejowym, sztuka teatralna inspirowana koncepcją „nowej złożoności”, surrealistyczny dramat rodzinny, komedia o miłości ponad granicami, kulturami i religiami, projekt spektaklu teatralnego, badający relacje między jednostką a wspólnotą – to projekty, nad którymi będą pracować jesienią w Willi Decjusza artyści i artystki z Polski i Niemiec w ramach programu stypendialnego Forum dialogu Kultur dla dramatopisarzy/dramatopisarek i scenarzystek/scenarzystów.

W tym roku w Willi Decjusza – od lat tworzącej kreatywną przestrzeń do spotkań, współpracy oraz działalności artystycznej i naukowej – w ramach programu stypendialnego wyłonieni spośród kilkudziesięciu aplikacji będą pracować i tworzyć tacy twórcy i twórczynie jak: Marta Sokołowska i Natalie Baudy (wrzesień), Magda Fertacz i Martin Heckmanns (październik) oraz Magdalena Wleklik i Claus Martin (listopad). W ramach podsumowania projektu fragmenty tekstów, które powstaną podczas pobytu stypendystów i stypendystek w Willi Decjusza, zostaną zaprezentowane w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w grudniu 2023 roku w formie maratonu mini-inscenizacji, przygotowanych przez artystów teatru i studentów AST Kraków.

Projekt realizowany jest przez Instytutu Kultury Willa Decjusza we współpracy z  Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej, Literarisches Colloquium Berlin oraz Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie.

Więcej o stypendiach znaleźć można pod tym adresem.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się