Żabka z wypożyczalnią książek. Franczyza idzie śladem Biedronki?

Żabka z wypożyczalnią książek. Franczyza idzie śladem Biedronki?

Żabka z wypożyczalnią książek. Franczyza idzie śladem Biedronki?

Udostępnij

W jednym z warszawskich sklepów Żabka wprowadzono nową usługę, która umożliwia klientom wypożyczanie książek. Ta innowacyjna inicjatywa przypomina koncepcję wprowadzoną przez sieć Biedronka rok temu, w ramach której również zaproponowano klientom możliwość wypożyczenia książek w sklepach.

Decyzja Żabki o wprowadzeniu usługi wypożyczania książek wydaje się być odpowiedzią na ograniczenia handlu w niedziele i święta, które wpłynęły na strategie działania wielu sieci handlowych w Polsce. Możliwość wypożyczenia książek daje klientom alternatywę spędzania czasu w sklepie w niedziele.

Wypożyczalnie książek w sklepach

Warto zauważyć, że Biedronka była pionierem w tym obszarze, wprowadzając usługę wypożyczania książek w sierpniu ubiegłego roku. Ta decyzja również została podyktowana koniecznością dostosowania się do zakazu handlu w niektóre dni tygodnia.

Na pomysł wypożyczania książek w sklepach wpadły też takie sieci jak Topaz czy Intermarche. W tych sieciach organizowano tzw. czytelnie.

mieniliśmy więc przepisy, co miało zagwarantować, że duże markety i dyskonty nie będą otwarte w niedziele. Od lutego 2022 r. wprowadziliśmy m.in. zasady w zakresie przeważającego charakteru działalności gospodarczej oraz rozumienia pojęcia placówek pocztowych, które miały zapobiec obchodzeniu prawa. Zmiana ustawy nie zniechęciła sklepów do obchodzenia przepisów.

Tym razem sklepy zdecydowały się na rozszerzenie swojej działalności o czytelnie. Przy tym pobierają też niewielką opłatę za usługę czytelni.

W ostatnim czasie zgłasza się do mnie wiele rozgoryczonych osób, które ponownie zmuszane są do pracy w niedziele. Interweniują również osoby, które osobiście prowadzą swoje sklepiki, a przy nieuczciwej konkurencji i otwartych w niedziele obok nich marketach „z leżakami obok regału z książkami” ich sklepy stają się nieatrakcyjne, przez co znacząco spadły im obroty.

Przeczytaj cały artykuł:

źródło: https://www.dlahandlu.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się