Ogólnopolska Izba Księgarń
Fronczewski czyta Głowackiego w radiowej Trójce

Fronczewski czyta Głowackiego w radiowej Trójce

Fronczewski czyta Głowackiego w radiowej Trójce

Udostępnij

Program 3 Polskiego Radia prezentuje od poniedziałku 18 marca „Jak być kochanym”, czyli zbiór felietonów Janusza Głowackiego. Nowego, poszerzonego wydania tych tekstów – ilustrowanych muzyką Oleny Leonenko-Głowackiej – słuchać można w radiowej Trójce w mistrzowskiej interpretacji Piotra Fronczewskiego.

– Janusz Głowacki należał do tych autorów, którego książki realizowaliśmy w wersji dźwiękowej najczęściej. Trzy tytuły: „Z Głowy”, „Goodnight Dżerzi” oraz „Przyszedłem…” (kilka fragmentów) zaprezentowaliśmy za życia autora. Głowacki był, ku naszej radości, nieasertywny i godził się na udział w lekturze, towarzysząc Piotrowi Fronczewskiemu. Pan Piotr należał z kolei do jego ulubionych aktorów. Po śmierci Janusza Głowackiego (w sierpniu 2017 roku) zostały wydanie dwie jego książki – „Bezsenność w czasie karnawału” oraz ostatnio „Jak być kochanym”. Uznaliśmy, że obie powinny być także w obszernych fragmentach przedstawione w Trójce – mówi Barbara Marcinik, opiekunka artystyczna radiowej adaptacji „Jak być kochanym”.

Obszerny wybór tych felietonów ukazał się po raz pierwszy w 2005 roku. Olena Leonenko-Głowacka, żona pisarza, postanowiła zebrać je ponownie, dodając do tomu niepublikowane wcześniej w książkach teksty. W efekcie takie mkinaitury, jak: „Po północy”, „Dwie Moskwy”, „Broadway”, „NYC” i „11 września” – jak pisze Olena w nocie edytorskiej: „mają swoją premierę w tej książce”. Ukazała się ona w styczniu br.

„Jak być kochanym” w interpretacji Piotra Fronczewskiego i z muzyką Oleny Leonenko-Głowackiej w radiowej Trójce od 18 marca, od poniedziałku do piątku, około godz. 11.50.

Przygotowanie i realizacja adaptacji: Baszka Marcinik oraz Renata Szewczak, Jakub Sadowski i Janusz Deblessem.

 

Foto: Wojciech Dorosz
(za www.trojka.pl)


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się