London Book Fair 2019

London Book Fair 2019

Ruszyły Międzynarodowe Targi Książki w Londynie [relacja i zdjęcia]

Udostępnij

Przed chwilą otwarto dla odwiedzających i wystawców bramy londyńskiej hali Olympia i oficjalnie rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Londynie (London Book Fair). Instytut Książki wraz z 26 polskimi wystawcami prezentuje polską ofertę wydawniczą na stoisku o powierzchni 159 metrów kwadratowych.

Nowością w zakresie formy prezentowania książek z katalogu NBfP jest możliwość skanowania przez odwiedzających kodów QR, które prowadzą do opisu danej pozycji w języku angielskim. W erze smartfonów anglojęzyczni użytkownicy zyskują dzięki temu łatwy, natychmiastowy dostęp do rozszerzonej informacji o autorze książki, jej noty promocyjnej oraz próbki przekładu.

Obok szerokiej oferty książek promowanych w katalogu NBfP i jego wiosennej aktualizacji oraz najlepszych polskich książek dla dzieci i młodych czytelników, z okazji Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego IK prezentuje na stoisku także wybór zagranicznych przekładów książek autora Innego świata.

Podczas targów swoją premierę będzie miał także wiosenny dodatek do katalogu „New Books from Poland”, w którym znalazły się prezentacje pięciu książek: Królestwa Szczepana Twardocha, Nad Zbruczem Wiesława Helaka, Nikt nie idzie Jakuba Małeckiego, Rzeczy, których nie wyrzuciłem Marcina Wichy oraz Górecki. Geniusz i upór Marii Wilczek-Krupy.

13 marca o godz. 18:00 na University College London odbędzie się dyskusja na temat książki Being Poland: A New History of Polish Literature and Culture since 1918 z udziałem współredaktorki, prof. Joanny Niżyńskiej z Indiana University Bloomington oraz jednego z autorów, dr hab. Artura Grabowskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Targi książki w Londynie potrwają do 14 marca.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się