Ruszyły Międzynarodowe Targi Książki w Londynie [relacja i zdjęcia]
Przed chwilą otwarto dla odwiedzających i wystawców bramy londyńskiej hali Olympia i oficjalnie rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Londynie (London Book Fair). Instytut Książki wraz z 26 polskimi wystawcami prezentuje polską ofertę wydawniczą na stoisku o powierzchni 159 metrów kwadratowych.
Nowością w zakresie formy prezentowania książek z katalogu NBfP jest możliwość skanowania przez odwiedzających kodów QR, które prowadzą do opisu danej pozycji w języku angielskim. W erze smartfonów anglojęzyczni użytkownicy zyskują dzięki temu łatwy, natychmiastowy dostęp do rozszerzonej informacji o autorze książki, jej noty promocyjnej oraz próbki przekładu.
Obok szerokiej oferty książek promowanych w katalogu NBfP i jego wiosennej aktualizacji oraz najlepszych polskich książek dla dzieci i młodych czytelników, z okazji Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego IK prezentuje na stoisku także wybór zagranicznych przekładów książek autora Innego świata.
Podczas targów swoją premierę będzie miał także wiosenny dodatek do katalogu „New Books from Poland”, w którym znalazły się prezentacje pięciu książek: Królestwa Szczepana Twardocha, Nad Zbruczem Wiesława Helaka, Nikt nie idzie Jakuba Małeckiego, Rzeczy, których nie wyrzuciłem Marcina Wichy oraz Górecki. Geniusz i upór Marii Wilczek-Krupy.
13 marca o godz. 18:00 na University College London odbędzie się dyskusja na temat książki Being Poland: A New History of Polish Literature and Culture since 1918 z udziałem współredaktorki, prof. Joanny Niżyńskiej z Indiana University Bloomington oraz jednego z autorów, dr hab. Artura Grabowskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Targi książki w Londynie potrwają do 14 marca.