Fundacja Wisławy Szymborskiej przyznała literackie zapomogi

Fundacja Wisławy Szymborskiej przyznała literackie zapomogi

Fundacja Wisławy Szymborskiej przyznała literackie zapomogi

Udostępnij

Zarząd Fundacji Wisławy Szymborskiej po rozpatrzeniu wszystkich wniosków o wsparcie finansowe, które napłynęły do Fundacji, przyznał zapomogi dla 41 osób.

Przypomnijmy, że Zarząd Fundacji Wisławy Szymborskiej, ze względu na trudną sytuację, spowodowaną wybuchem epidemii COVID-19, podjął decyzję o zawieszeniu w tym roku konkursu o Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej.

Fundacja w porozumieniu ze Sponsorami – Bankiem BNP Paribas, firmą Sobiesław Zasada Automotive oraz Browarem Tenczynek, zdecydowała, by środki, które miały być przeznaczone w tym roku na Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej, zostały przesunięte na Fundusz Zapomogowy. W jego ramach od wielu lat Fundacja Wisławy Szymborskiej wspiera pisarzy, którzy znaleźli się – z przyczyn losowych – w trudnej sytuacji materialnej. W tej wyjątkowej i bezprecedensowej sytuacji Fundacja postanowiła zorganizować specjalną edycję tego Funduszu pod hasłem: „Wszelki wypadek. Fundacja Wisławy Szymborskiej ludziom pióra”, która została przeznaczona dla pisarzy i tłumaczy, którzy stracili źródła utrzymania na skutek pandemii.

Osoby, które otrzymały pomoc, zostaną powiadomione bezpośrednio przez Fundację.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się