Bezglutenowa mama
Superprodukcja audio Zygmunta Miłoszewskiego

Superprodukcja audio Zygmunta Miłoszewskiego

Superprodukcja audio Zygmunta Miłoszewskiego | Jakubik, Popławska i Zawierucha w rolach głównych

Udostępnij

Przygoda na śmierć i życie, miłość na dobre i na złe oraz nauka i religia kontra układy i mafia. To wątki, które w najnowszej powieści przedstawia jeden z najbardziej poczytnych polskich pisarzy XXI wieku – Zygmunt Miłoszewski, który powraca z nowym tytułem. Premierze „Kwestii ceny” (Wydawnictwo W.A.B.) towarzyszyć będzie superprodukcja audio w gwiazdorskiej obsadzie.

W rolach głównych pojawią się Aleksandra Popławska, Rafał Zawierucha oraz Arkadiusz Jakubik. Premiera pod koniec czerwca w aplikacji Empik Go.

Wieści zza kulis

Jaką ceną jesteśmy w stanie zapłacić za spełnienie największych marzeń? Jak wiele możemy poświęcić, by uratować miłość naszego życia? Czy desperacka wyprawa w poszukiwaniu skarbu może odmienić losy ludzkości? Odpowiedzi na te pytania poszukują główni bohaterowie „Kwestii ceny”, thrillera przygodowego autorstwa Zygmunta Miłoszewskiego. Jeden z najbardziej poczytnych polskich pisarzy powraca z wyczekiwanym tytułem, który stanowi kontynuację „Bezcennego”. Premierze powieści przygodowej „Kwestia ceny” partnerować będzie superprodukcja na 40 głosów w gwiazdorskiej obsadzie (produkcja Studia Osorno). W głównych rolach zobaczymy m.in. Aleksandrę Popławską, Rafała Zawieruchę oraz Arkadiusza Jakubika. Kulisy powstawania produkcji zdradza reżyser, Krzysztof Czeczot. 
 
Z uwagą przyglądałem się sytuacji, która dotknęła środowisko aktorskie w trakcie pandemii. Z dnia na dzień zostały odwołane plany zdjęciowe oraz spektakle. Wraz z moim Studiem Osorno postanowiliśmy zorganizować akcję, w której zaprosiliśmy aktorów do przesłania zgłoszeń do planowanych na najbliższy czas produkcji audio. W ciągu zaledwie dwóch dni dostaliśmy około 500 wiadomości, co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. W „Kwestii ceny” udało nam się obsadzić 40 osób, a kolejna grupa zagra w naszej następnej produkcji. Mam nadzieję, że uda nam się nawiązać współpracę w pozostałymi aktorami i aktorami z grupy przy jesiennych produkcjach.

Miłoszewski aktorem

Premierze superprodukcji audio, która zadebiutuje w Empik Go pod koniec czerwca towarzyszyć będzie zaskoczenie. W role marynarzy wcielą się autor Zygmunt Miłoszewski oraz redaktor „Kwestii ceny”, Marcin Mastalerz. To pierwsza tego typu produkcja Empik Go, w której pisarz jest nie tylko autorem scenariusza, ale także udziela głosu jednemu z bohaterów. Autor miał także wpływ na wybór narratora, którym został ulubiony głos Miłoszewskiego – Filip Kosior.
 

Akcja mojej najnowszej powieści rozgrywa się na morzu. Dlatego wraz z redaktorem książki, Marcinem postanowiliśmy, by w produkcji audio wystąpić nie tylko jako autor i redaktor morskich opowieści, ale jako bohaterowie – marynarz numer 2 i numer 3. Bardzo cieszymy się, że mieliśmy okazję wystąpić w tak fantastycznym przedsięwzięciu obok wyjątkowych gwiazd, oryginalnych efektów dźwiękowych, szumu fal czy nawoływań godowych delfinów - Zygmunt Miłoszewski.

Kwestia ceny” to powieść, której akcja rozgrywa się w dwóch przestrzeniach czasowych – na początku XX oraz XXI wieku. Losy głównych bohaterów pozwolą przenieść się słuchaczom zarówno do świata nauki, religii i sztuki, ale także do miejsc, w których rządzą mafia i międzynarodowe układy. Bohaterowie z dobrych zamieniają się w złych, a na koniec, jak to u Miłoszewskiego, wszystko okaże się nie tym, czym na początku się zdawało.

„Kwestia ceny”

Premiera: koniec czerwca w aplikacji Empik Go
Scenariusz: Zygmunt Miłoszewski
W rolach głównych wystąpili: Zofia Lorentz – Aleksandra Popławska, Bogdan Smuga – Arkadiusz Jakubik, Marcel Kluzka – Rafał Zawierucha, Narrator – Filip Kosior
W pozostałych rolach: Joanna Osyda, Artur Krajewski, Maciej Wilewski, Aleksander Trąbczyński, Joanna Król, Agnieszka Wosińska, Katarzyna Romańczuk, Mariusz Czajka, Robert Mazurkiewicz, Konrad Żygadło, Łukasz Chmielowski, Krzysztof Tymiński, Sebastian Cybulski, Jan Kozaczuk, Leszek Żukowski, Krzysztof Cybiński, Karolina Piechota, Anna Smołowik, Kasia Wińcza, Justyna Fabisiak, Magdalena Celmer, Delfina Wilkońska, Mateusz Król, Radosław Chabowski, Mateusz Bernardyn, Andrzej Krucz, Marcin Kwaśny, Miłogost Reczek, Krzysztof Grabowski, Mirosław Guzowski, Mikołaj Chroboczek, Rafał Sisicki, Małgorzata Sadowska oraz Marcin Mastalerz i Zygmunt Miłoszewski
Reżyseria: Krzysztof Czeczot
Producent: Paweł Heba
Copyright: Empik S.A.
Kierownictwo produkcji: Patryk Makowski
Producent wykonawczy: Osorno 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się