Mangi w zbiorach Biblioteki Śląskiej

Mangi w zbiorach Biblioteki Śląskiej

Mangi w zbiorach Biblioteki Śląskiej

Udostępnij

Mangi, czyli japońskie komiksy, od wielu lat cieszą się w Polsce ogromnym powodzeniem. Wydawane są u nas magazyny dotyczące mangi i anime, działa wiele wydawnictw oraz portali internetowych, specjalizujących się w tej dziedzinie i cały czas otwierane są nowe sklepy oferujące ten rodzaj publikacji

Biblioteka Śląska nie pozostaje w tyle – na hasło „manga" katalog odpowiada niemal tysiącem wyników. Wśród proponowanych tytułów czytelnicy znajdą m.in. „Akirę", jedną z najpopularniejszych serii, będącej cyberpunkową wizją przyszłości, wielotomową „Fairy Tail" o młodej czarodziejce, swego czasu jeden z najlepiej sprzedających się w Japonii tytułów, czy „One-Punch Man" o obdarzonym nadprzyrodzonymi mocami bohaterze, pogrążonym w depresji. Na podstawie wymienionych propozycji powstały nie mniej popularne anime. Innymi mangami, które szczególnie chcemy polecić są: „Bestia z ławki obok", która pozwoli czytelnikom przypomnieć sobie czasy szkolne i uczucia związane z pierwszym zakochaniem oraz „Dragon Ball Z", kojarzone przez pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków z serialu animowanego, pokazywanego w polskiej telewizji oraz filmów kinowych. Szczególnie warta uwagi jest seria „Berserk" z gatunku dark fantasy, która w kategorii mang dla dorosłych nie ma sobie równych na listach sprzedaży. Świat przedstawiony w tym tytule wzorowany jest na średniowiecznej Europie, a główny bohater – Guts – sierota i przywódca Drużyny Sokoła, to jedna z ciekawszych postaci najemników w prezentowanej konwencji. Nic dziwnego, że na podstawie mangi powstał nie tylko serial anime, ale również gry na konsolę. Jak widać mangi to ważna część współczesnej globalnej kultury. Zapraszamy zatem do wypożyczalni wszystkich jej fanów oraz osoby, które dopiero poznają fascynujący świat japońskich komiksów.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się