Gala Bestsellery Empiku 2020 z zasięgiem 5 mln widzów

Gala Bestsellery Empiku 2020 z zasięgiem 5 mln widzów

Gala Bestsellery Empiku 2020 z zasięgiem 5 mln widzów

Udostępnij

Rozdanie nagród dla najpopularniejszych i najlepiej zapowiadających się twórców oraz wielkie muzyczne widowisko – Bestsellery Empiku co roku plasują się w czołówce najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Tegoroczna gala dotarła do 5 mln widzów przed ekranami telewizorów, komputerów i urządzeń mobilnych, a liczba osób w zasięgu transmisji online wzrosła o 58 % w stosunku do ubiegłego roku.

Tegoroczną galę rozdania nagród w największym plebiscycie kulturalnym w Polsce ponownie można było śledzić na żywo w dwóch kanałach – na antenie TVN oraz w streamingu w mediach społecznościowych. Wydarzenie w TV zgromadziło ponad 3,8 mln widzów*, a w mediach społecznościowych – aż 1,16 mln. Tym samym transmisja online, wzbogacona o zakulisową relację z gali oraz dodatkowe, niedostępne w telewizji występy muzyczne, dotarła do widowni o 58% większej niż w ubiegłym roku. Blisko 10% odbiorców streamingu oglądało galę od początku do ostatnich minut. Widzowie chętnie komentowali i udostępniali wydarzenie. Łączna liczba wszystkich reakcji wyniosła aż 14000 – to czterokrotnie więcej niż rok wcześniej.

Internauci wciąż chętnie wracają do unikalnych występów muzycznych z gali. Nagrania dostępne w formie teledysków na kanale Empiku na YouTube zanotowały już blisko 1 mln odtworzeń i ich liczba stale wzrasta. Tym samym przebiły popularnością zapisy ubiegłorocznych kolaboracji scenicznych, które obejrzało ponad 0,5 mln internautów. Do najpopularniejszych nagrań tego roku należy hit sanah i Vito Bambino „Ale jazz”, dalej plasuje się wspólny utwór Kwiatu Jabłoni, IGO i Vito Bambino „Wzięli zamknęli mi klub” oraz „Królowa Dram” w wykonaniu sanah i IGO. Podczas gali wystąpili także: Katarzyna Nosowska, Daria Zawiałow, PRO8L3M, Tomasz Organek, OKI, Margaret i Martyna Jakubowicz.
Dynamiczne widowisko, pełne oryginalnych aranżacji muzycznych, stanowiło klimatyczną oprawę do uhonorowania twórców, których książki, muzyka i filmy cieszyły się największą popularnością w skali całego roku kalendarzowego. W 2020 roku klienci Empiku najchętniej kupowali dzieła: sanah, PRO8L3M-u, Quebonafide, Katarzyny Nosowskiej, Abby Jimenez, Zygmunta Miłoszewskiego, Jeffa Kinneya, Filipa Kasperaszka i Anny Kazejak, Jana Komasy oraz Jennifer Lee i Chrisa Bucka. Po raz drugi wręczono także Odkrycia Empiku. To nagrody przyznawane młodym, zdolnym twórcom o nieszablonowych wizjach i dużej wrażliwości, którzy w minionym roku wnieśli do polskiej kultury nową jakość i zaproponowali odbiorcom wyjątkowe wrażenia artystyczne. Eksperckie jury przyznało statuetki Igorowi Jarkowi (Literatura), OKIemu (Muzyka) oraz Magnusowi von Hornowi (Film). Wydarzeniem Roku 2020 ogłoszona została akcja #Hot16Challenge2 zainaugurowana przez Solara.

*zasięg RCH wg panelu Nielsena w grupie All 4+

Plebiscyt Bestsellery Empiku już od 1999 roku stanowi wyznacznik najważniejszych zjawisk i trendów rodzimej sceny literackiej, muzycznej i filmowej. To zarazem jedne z najbardziej demokratycznych nagród w sferze kultury i rozrywki, na które wpływ mają sami klienci. Plebiscyt obrazuje wyniki sprzedaży z danego roku, zarówno w stacjonarnych salonach Empik, jak i na platformie internetowej www.empik.com. Pod uwagę brane są dane na temat łącznej sprzedaży danego tytułu na wszystkich nośnikach i w różnych wydaniach. Co ważne, liczą się wyłącznie pozycje wydane w danym roku kalendarzowym.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się