Wydawnictwo Jedność
Teatr Szekspirowski, Gdańsk 2018

Teatr Szekspirowski, Gdańsk 2018

Gdański Teatr Szekspirowski świętuje 10 lat

Udostępnij

Gdański Teatr Szekspirowski pod koniec lutego świętować będzie 10-lecie. Wprawdzie sam teatr funkcjonuje od września 2014 roku, jednak właśnie w lutym 2008 roku powstała w Gdańsku nowa instytucja - Gdański Teatr Szekspirowski. Z tej okazji odbędzie się wydarzenie "10 instalacji na 10-lecie GTS", prezentowane 24 i 25 lutego od godz. 17, autorstwa studentów Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Roberta Florczaka. Wstęp wolny.

                                                 

Międzynarodowy konkurs na projekt siedziby Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego rozpisano w 2004 roku, a w 2009 roku rozpoczęła się jej budowa. Uroczyste otwarcie GTS we wrześniu 2014 roku zapoczątkowało pełnowymiarowe działania instytucji. Gdańsk zyskał nie tylko nowy teatr, ale również międzynarodowe centrum kultury. Prezentuje ono interesujące wydarzenia artystyczne z całego świata, realizuje liczne projekty edukacyjne, wzbogaca teatralny repertuar Trójmiasta o nowe, świetnie przyjmowane przez publiczność i krytykę spektakle na scenie elżbietańskiej.

Przygotowywane są z tej okazji wydarzenia z pogranicza sztuk wizualnych i architektury.

Po raz pierwszy na taką skalę dojdzie w gdańskim teatrze do spotkania sztuki architektury oraz instalacji w przestrzeni miejskiej. Teatr Szekspirowski i samego Szekspira wzięli na warsztat studenci Akademii Sztuk Pięknych z Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej na Wydziale Malarstwa, pod kierunkiem profesora ASP Roberta Florczaka. Obudują oni bryłę Teatru stworzonymi przez siebie multimedialnymi, interaktywnymi instalacjami. Wspólnie z nimi 10-lecie Teatru uświetnimy wydarzeniem artystycznym pt. "10 instalacji na 10-lecie GTS" - zapewnia Jerzy Limon, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Podczas dwóch dni trwania projektu publiczność wybierze się na spacer "śladami Szekspira", prowadzony przez 10 instalacji, umiejscowionych w różnych zewnętrznych przestrzeniach budynku Teatru. Wśród planowanych zdarzeń znajdą się instalacje poświęcone m.in. "Sonetom", "Wierszom o miłości" Williama Szekspira i jego dramatom: "Sen nocy letniej", "Romeo i Julia" oraz wybranym motywom z "Hamleta".

Instalacje oglądać można 24 i 25 lutego w godz. 17-22. Wstęp jest wolny

 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się