Ogólnopolska Izba Księgarń
"Partenon", Mary Beard

"Partenon", Mary Beard

Partenon Mary Beard od 13 lutego w księgarniach!

Udostępnij

Już 13 lutego do księgarń trafi najnowsza książka Mary Beard Partenon! To burzliwa historia najsłynniejszej światyni w dziejach Europy. Mary Beard opisuje jej kolejne funkcje (kościoła, meczetu), zmiany architektoniczne związane z nimi, a także zniszczenia, jakim Partenon ulegał przez lata. Autorka S.P.Q.R pisze również o kontrowersjach, które toczyły się i toczą wokół marmurów Elgina, motywacji Thomasa Bruce'a oraz skutków wywiezienia rzeźb z Akropolu

Jak wyglądał Partenon w czasach swojej świetności i czym jest ten symbol kultury europejskiej dziś? Mary Beard w błyskotliwy sposób udziela odpowiedzi.

Mistrzowsko zwięzła i błyskotliwa (…). Mary Beard tchnie w starożytne ruiny nowe życie - „The Times”

 Na bezludną wyspę Mary Beard zabrałaby... marmury Elgina, piękne rzeźby z Partenonu. Autorka po raz pierwszy ujrzała je w Muzeum Brytyjskim w wieku pięciu lat – tak zaczęła się jej przygoda ze starożytnością. Partenon to przekrojowa historia najsłynniejszej świątyni w dziejach, a także rozprawa z narosłymi wokół niej kontrowersjami. Czytelnik dowie się, co znaczył Partenon dla ludzi poprzez wieki, jak pełnił funkcję kościoła i meczetu, a także – dlaczego tak nadzwyczajnie wpisał się w historię naszej kultury.

 Kilka słów o autorze:

Mary Beard jest profesorem filologii klasycznej w Newnham College Uniwersytetu Cambridge oraz redaktorką działu klasycznego „The Times Literary Supplement”. Znana także z działalności blogerskiej i występów telewizyjnych, opublikowała takie tytuły, jak uhonorowany nagrodą Wolfsona bestseller Pompeje (REBIS, 2010) czy SPQR (REBIS, 2016). W 2014 roku znalazła się na liście dziesięciorga najbardziej wpływowych myślicieli na świecie.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się