Grupa LEGO w hołdzie twórczości Wisławy Szymborskiej

Grupa LEGO w hołdzie twórczości Wisławy Szymborskiej

Grupa LEGO w hołdzie twórczości Wisławy Szymborskiej

Udostępnij

W setną rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej (2 lipca) w Krakowie zostanie otwarty park imienia noblistki. Tuż obok, w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, na odwiedzających będzie czekać zbudowana z ponad 21 tysięcy klocków makieta, która odwzorowuje jedno z najważniejszych wydarzeń lat 90.

2 lipca w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (MOS) przedstawiciel firmy LEGO Polska Sebastian Szwaczka, prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej Michał Rusinek oraz dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Krzysztof Głuchowski oficjalnie odsłonią konstrukcję, która powstała w ścisłej tajemnicy na zlecenie Grupy LEGO. Za projekt i budowę makiety odpowiedzialny jest Certyfikowany Budowniczy LEGO Mateusz Kustra. Cały proces od pierwszego pomysłu do złączenia ostatniego klocka zajął jego zespołowi blisko pół roku. W Małopolskim Ogrodzie Sztuki jesienią powstanie wystawa „Jarmark cudów”.

Od początku roku Grupa LEGO w kreatywny sposób składa hołd polskiej noblistce. W lutym w trakcie konferencji Fundacji Wisławy Szymborskiej, na której przedstawiono plan obchodów setnych urodzin poetki, zaprezentowano portret noblistki zbudowany z okrągłych płytek. Obraz z klocków o wymiarach 40x40 cm wykonany przez Łukasza Góreckiego odwzorowuje zdjęcie wykonane w Irlandii przez sekretarza Szymborskiej Michała Rusinka.

W marcu na profilach społecznościowych marki LEGO oraz Fundacji Wisławy Szymborskiej pojawiły się zdjęcia przedstawiające scenkę z minifigurką odwzorowującą poetkę na tle biblioteczki, w interpretacji Łukasza Więcka. Ta symboliczna konstrukcja powstała specjalnie z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji, który wypada 21 marca.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się