Jarocin Festiwal 2018

Jarocin Festiwal 2018

Gwiazdy czytają i odgrywają wiersze dla dzieci

Udostępnij

Tegoroczny festiwal w Jarocinie to coś więcej niż muzyka. Dziś w Strefie Dziecka zorganizowanej przez Instytut Książki na jarocińskim rynku odbyło się spotkanie z Wojciechem Mazolewskim, Andrzejem Zamenhofem, Pawłem Ostrowskim i dziennikarką radiowej Trójki Katarzyna Stoparczyk.

W trakcie spotkania dziennikarka oraz zaproszeni goście czytali wiersze z wydanej przez Instytut książki Pierwsze wiersze, będącej filarem akcji „Mała książka – wielki człowiek”. W spotkaniu aktywnie uczestniczyła liczna publiczność, zarówno dorośli, jak i dzieci. Wiersze prezentowano w niekonwencjonalny sposób: śpiewano, rapowano, przedstawiano za pomocą gestów.

Do czytania od najmłodszych lat zachęcali znani muzycy, min.: Wojciech Mazolewski, Andrzej Zamenhof z zespołu Hańba, Paweł Ostrowski z Decadent Fan Club oraz franciszkanin, o. Kordian. 

Wojciech Mazolewski wyjawił, że już w dzieciństwie przekonał się, że wiersze najlepiej zapamiętuje się, gdy się je śpiewa do wymyślonych samemu melodii. Muzyk wykorzystuje dziś to doświadczenie wraz ze swym dwunastoletnim synem.

Paweł Ostrowski świetnie wypadł jako aktor, doskonale wcielając się w bohaterów czytanych wierszy i wciągając do zabawy publiczność. Andrzej Zamenhof wymyślał podkłady do lektury wierszy, a o. Kordian zaangażował całą grupę taneczną.

 

 

Pierwszy dzień Strefy Dziecka to jednak nie tylko Pierwsze wiersze i gwiazdy festiwalu. Nie zabrakło także innych atrakcji dla najmłodszych i trochę starszych, takich jak malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych i szycie ekozabawek (np. książek).


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się