Zofia Stryjeńska, wydawnictwo: BOSZ

Zofia Stryjeńska, wydawnictwo: BOSZ

Premiera w wydawnictwie BOSZ Zofia Stryjeńska

Udostępnij

Z przyjemnością informuję o premierze wyjątkowego albumu Zofia Stryjeńska, prezentującego wspaniałą twórczość malarki, z wyróżniającą ją dynamiką ujęć, wielobarwnością, zrytmizowaniem i dekoracyjnością elementów. Autorem wstępu do albumu jest – znawca twórczości Zofii Stryjeńskiej – Światosław Lenartowicz, natomiast za projekt graficzny odpowiada prof. Lech Majewski.

Rozpoczynające publikację kalendarium, wzbogacone licznymi fotografiami z  rodzinnego archiwum, pozwala prześledzić losy zawodowe artystki od uczennicy Marii Niedzielskiej, przez przebraną za mężczyznę studentkę Akademii Sztuk Pięknych w Monachium i triumfatorkę Międzynarodowej Wystawy Sztuki Dekoracyjnej i Przemysłu Współczesnego w Paryżu, po uznaną twórczynię wydawnictw książkowych i malarstwa sztalugowego.

 

Zebrane w albumie reprodukcje stanowią znakomity przegląd dorobku artystycznego Stryjeńskiej, zajmującej się rysunkiem, grafiką, malarstwem i sztuką użytkową. Na podstawie ponad trzystu prac możemy zobaczyć rozwój warsztatu artystki, jak również najczęściej podejmowane przez nią tematy słowiańskość i ludowość.
Wszystkie uwieczniane postaci biblijne i literackie, bożki słowiańskie czy też górale  – zachwycają swoją wielobarwnością i żywiołowością. Ta przepełniona duchem słowiańskim twórczość z jednej strony unaocznia niezwykłą wyobraźnię i poczucie humoru artystki, z drugiej zaś stanowi studium o człowieku, którego raduje  kultywowanie tradycji.

Tytuł: Zofia Stryjeńska
Autor: Światosław Lenartowicz
Projekt graficzny: Lech  Majewski
Liczba stron:208
Liczba zdjęć:335
Format:240 × 300 mm
ISBN: 978-83-7576-345-4
Numer wydania:1
Rok wydania:2018
Oprawa:twarda
Język:polsko-angielski
Cena:99,90 zł
NOwOŚć!

Publikacja zawiera reprodukcje pochodzące m.in. ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Warszawie, Biblioteki Jagiellońskiej i Biblioteki Narodowej. To wspaniała pozycja dla historyków sztuki oraz pasjonatów malarstwa polskiego.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się