Nagroda im. Janusza Zajdla za rok 2018

Nagroda im. Janusza Zajdla za rok 2018

Wręczono Zajdle 2018!

Udostępnij

Podczas Polconu, który odbywał się w Toruniu od 12 do 15 lipca, poznaliśmy tegorocznych laureatów nagrody im. Janusza A. Zajdla. Najbardziej prestiżowe wyróżnienia w polskiej fantastyce trafiły do Rafała Kosika i Marty Kisiel.

Nagroda Fandomu Polskiego za najlepsze utwory w 2017 roku trafiła w ręce Rafała Kosika za powieść „Różaniec” oraz Marty Kisiel za opowiadanie „Szaławiła”.

Wyróżnienie za Różaniec to już drugi Zajdel dla Rafała Kosika, jednego z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy, który debiutował w 2001 roku na łamach „Nowe Fantastyki” (opowiadaniem Pokoje nieprzechodnie), a od roku 2007 – jak sam  mówi – próbuje  „określać siebie jako full-time writer”. Autora popularnego cyklu dla młodzieży Feliks, Net i Nika uhonorowano już Zajdlem za powieść Kameleon (za 2008 rok). Nominację do Nagrody Fandomu Polskiego otrzymał także dwa lata przed pierwszym laurem za powieść Vertical.

Dla Marty Kisiel, która jako pisarka debiutowała w 2006 roku w internetowym piśmie „Fahrenheit” opowiadaniem Rozmowa dyskwalifikacyjna, to pierwsze takie wyróżnienie, choć w finale Zajdla znalazła się wcześniej już dwukrotnie z powieściami Nomen Omen i Siła niższa (odpowiednio za 2014 i 2016 rok).


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się