HackJunior – konkurs dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych

HackJunior – konkurs dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych

HackJunior – konkurs dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych

Udostępnij

27 listopada w ramach GovTech Festival odbędzie się finał i rozstrzygnięcie HackJunior, czyli konkursu dla młodzieży ze szkół podstawowych, którego celem jest promowanie wykorzystania nowych technologii w nauce oraz kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów.

W konkursie HackJunior mogą wziąć udział uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych z całej Polski, a prace konkursowe powinny zostać przesłane do 27 listopada do godz. 15:00 poprzez formularz umieszczony na stronie HackJunior. 

Zadanie polega na stworzeniu narzędzia edukacyjnego z elementami robotyki, programowania lub wykorzystania nowych technologii. Narzędzie edukacyjne, które ma powstać, może mieć postać np. prezentacji, makiety, programu, maty edukacyjnej czy innej pomocy dydaktycznej.

Szkoły reprezentowane przez zwycięskie zespoły otrzymają tablety ufundowane przez firmę Play, a każdy uczeń biorący udział w wyzwaniu otrzyma specjalny certyfikat uczestnictwa w HackJunior oraz bezpłatny dostęp do cyfrowego wydania magazynu "Programista Junior".

Konkurs odbywa się oczywiście online, a szczegółowe informacje oraz regulamin znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/govtech/hackjunior.

Organizatorem konkursu jest GovTech Polska.

Źródło informacji: GovTech Polska
 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się