Festiwal Literacki Sopot 2017

Festiwal Literacki Sopot 2017

Hola Sopot — warsztaty i spotkania okołoliterackie

Udostępnij

Sopot Literacki dla młodzieży — zapisz się na warsztaty z  Pau Rodríguezem Jiménezem-Bravo, autorem komiksów. W Polsce znany z serii o młodych psach - Saga o Atlasie i Axisie. Wydawca: timof i cisi wspólnicy.

Literacki dla młodzieży — zapisz się na warsztaty
Warsztaty z Rodríguezem Jiménez-Bravo
Pau (Rodríguez Jiménez-Bravo), autor „Sagi o Atlasie i Axisie” poprowadzi warsztaty, podczas których jego uczestnicy w skrócie poznają historię, język komiksu i nauczą się, jak łatwo jest stworzyć postać w komiksie.
 
Warsztaty literackie z Anną Cieplak 
Częstym problemem młodych ludzi, którzy chcą tworzyć jest wybór tematu czy problemu, który stałby się punktem wyjścia fabuły opowiadania, treścią wiersza czy książki.

Podczas warsztatów będziemy zastanawiać się nad tym, co w przypadku danego uczestnika/uczestniczki może być ważne i warte opisania. Decyduje o tym przecież nie tylko chęć pisania, ale i umiejętność wnikliwej obserwacji świata
i ludzi oraz przekonania, że jakiś problem jest dla nas ważny. Warsztaty literackie będą ukierunkowane na prozę obyczajową.
 
Warsztaty ilustratorskie z Lucie Gutiérrez
Na nasze szczęście wszyscy nienawidzimy wiele rzeczy i wiele rzeczy kochamy. Zabawniejsze jednak jest mówienie o tych, które nienawidzimy. Każdy uczestnik warsztatów zostanie poproszony, by zilustrować coś, czego nienawidzi. Wszystkie prace zostaną zebrane w jednej wspólnej książce.
Imprezy okołoliterackie
Na poniższe imprezy obowiązują bezpłatne zaproszenia
 
Almodrama
Wieczór dedykowany twórczości Pedro Almodóvara, hiszpańskiego reżysera, scenarzysty i autora opowiadań, kultowego twórcy autorskiego kina hiszpańskiego. W swoich filmach stwarza prowokujący, komiksowy
i melodramatyczny świat, zamieszkany przez przerysowane osobowości, eklektyczny i pełen namiętności.

 
Czytanie dramatu „Hameln” Juana Mayorgi
Juan Mayorga jest matematykiem i doktorem filozofii. Studiował w Münster, Berlinie i Paryżu. Pracuje jako wykładowca dramaturgii i filozofii w Akademii Teatralnej w Madrycie. Jest autorem wielu wystawianych dramatów i laureatem licznych nagród, m.in. nagrody Valle Inclán (2009), Narodowej Nagrody Teatralnej (2007), nagrody Max dla najlepszego dramatopisarza (2006, 2008, 2009), nagrody Max za najlepszą adaptację (2008).                                                               


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się