Honorowe obywatelstwo Krakowa dla Olgi Tokarczuk i Andrzeja Mleczki

Honorowe obywatelstwo Krakowa dla Olgi Tokarczuk i Andrzeja Mleczki

Honorowe obywatelstwo Krakowa dla Olgi Tokarczuk i Andrzeja Mleczki

Udostępnij

We wrześniu lub w październiku ma się odbyć uroczysta sesja Rady Miasta Krakowa, na której wręczone zostanie honorowe obywatelstwo Oldze Tokarczuk i Andrzejowi Mleczce.

Propozycja, by w ten sposób uhonorować noblistkę i słynnego rysownika wyszedł z Komisji Głównej RMK, a konkretnie od przewodniczącego rady Dominika Jaśkowca. Projekty uchwał w tej sprawie wpłynęły już do kancelarii Rady Miasta.

W uzasadnieniu uhonorowania noblistki można przeczytać, że Tokarczuk stanowi wzór do naśladowania dla krakowian:

Jest feministką, wspiera działania na rzecz praw zwierząt, ochrony środowiska, równouprawnienia i społeczeństwa obywatelskiego. Czytelnicy cenią Panią Olgę Tokarczuk za to, że ma niesamowitą pisarską wyobraźnię, a w swoich opowieściach przekracza utarte granice, nie boi się także podejmowania trudnych tematów

Przyznanie honorowego obywatelstwa Andrzejowi Mleczce uzasadniane jest jego osiągnięciami i wieloletnią więzią z Krakowem:

To dobry przykład artysty, który całe swoje dorosłe życie związał z Krakowem. Jego twórczość idealnie skomponowała się z kulturalnym charakterem miasta. Dzięki jego rysunkom związanym z naszym Miastem już od kilku dekad nieustannie promuje Kraków w całej Polsce

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się