31. Turniej jednego wiersza im. Rafała Wojaczka

31. Turniej jednego wiersza im. Rafała Wojaczka

31. Turniej jednego wiersza im. Rafała Wojaczka

Udostępnij

Po raz drugi w ramach Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius zapraszamy do udziału w Turnieju jednego wiersza im. Rafała Wojaczka. W 2021 odbędzie się już 31 edycja poetyckich potyczek, których organizatorem jest Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Wrocław, a od 2019 roku także Wrocławski Dom Literatury.
W puli nagród 1500 zł i nagrody książkowe!

 

Z uwagi na obostrzenia pandemiczne osoby, które chcą przystąpić do turnieju, będą musiały spełnić kilka warunków. Ale po kolei.
Turniej odbędzie się w czwartek 20 maja w Klubie Proza we Wrocławskim Domu Literatury. Przewidziany start wydarzenia to godz. 20.45.
W skład jury Turnieju jednego wiersza im. Rafała Wojaczka wejdą:
- Darek Foks
- Gabriel L. Kamiński
- Barbara Klicka
- Małgorzata Lebda
- Filip Zawada
Prowadzenie: Karol Pęcherz
------------------------------------------------------------------------------

Regulamin:

1. Do udziału w Turnieju zapraszamy osoby zainteresowane zaprezentowaniem swojej twórczości, w tym także osoby po debiucie książkowym.
2. Uczestnik/uczestniczka Turnieju odczytuje osobiście jeden wiersz o objętości nie przekraczającej 1800 znaków ze spacjami.
3. Zapisy uczestników/uczestniczek odbywają się tylko i wyłącznie drogą mailową. Zgłoszenia nadsyłać można do środy 19 maja do godz. 12.00 na adres mailowy: info@literatura.wroclaw.pl. W tytule wiadomości należy wpisać „Turniej jednego wiersza”.
4. Zgłoszenie do turnieju powinno się składać z:
- wiersza zapisanego w formacie pdf, doc lub docx
- imienia i nazwiska
- danych kontaktowych (telefon, email).
5. Osoby, których zgłoszenia spełniać będą wymogi formalne, otrzymają drogą mailową informację zwrotną z przypisanym im numerem.
6. Otrzymany numer decydował będzie o godzinie prezentacji wiersza. Osoby biorące udział w Turnieju zostaną podzielone na grupy (z uwagi na obostrzenia pandemiczne wszyscy uczestnicy nie będą mogli wejść jednocześnie do Klubu Proza). Po odczytaniu wierszy dana grupa uczestników będzie musiała opuścić Prozę i dopiero wtedy wpuszczona zostanie grupa kolejna. Osoby oczekujące na swoją kolej, a później na werdykt jury, zapraszamy do ogródka Prozy w Przejściu Garncarskim (który czynny będzie od 15 maja).
7. Po prezentacji wszystkich wierszy nastąpi podliczenie głosów. Jury decyduje o podziale nagród. Jury może nagrodę pieniężną dzielić dowolnie pomiędzy dowolną liczbę uczestniczek bądź uczestników. W puli nagród znajdować się będzie 1500 zł brutto.
8. Osoby nagrodzone są zobowiązane dostarczyć organizatorom w przeciągu 48 godzin od rozstrzygnięcia konkursu dane potrzebne do wypłacenia nagrody.
9. Wszyscy uczestnicy Turnieju zobowiązani są do zapoznania się i przestrzegania regulaminu i zasad dla uczestników wydarzeń WDL.
10. Osoby chcące wziąć udział w Turnieju prosimy o zjawienie się przynajmniej 20 minut przed jego startem w celu wypełnienia dokumentów umożliwiających uczestnictwo w Turnieju. Osoby, które nie wypełnią dokumentów, nie będą mogły zostać wpuszczone do Prozy. Do wypełnienia dokumentów potrzebny będzie nr PESEL.
 
Wydarzenie odbywa się w ramach 6. Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius, który dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się