Jedność - Wakacje z książkami
Ikar. Legenda Mietka Kosza” od 16 października w księgarniach

Ikar. Legenda Mietka Kosza” od 16 października w księgarniach

Ikar. Legenda Mietka Kosza” od 16 października w księgarniach

Udostępnij

Legenda jazzu, buntownik i outsider, niewidomy geniusz fortepianu w pełnej dźwięków i kolorów powieści inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami  - to książka „Ikar. Legenda Mietka Kosza”. Wydawnictwo Agora przedstawia niezwykłą historię muzyka, wydając książkę tuż przed kinową premierą ekranizacji.

Książka Macieja Pieprzycy „Ikar. Legenda Mietka Kosza” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Mietek Kosz jako dziecko traci wzrok. Po tym, gdy trafia do ośrodka dla niewidomych, odkrywa, że muzyka jest sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Gdy poznaje jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Ostatecznie jego talent docenia cały świat.

Maciej Pieprzyca z nostalgią i poczuciem humoru opisuje to, co kryło się za sukcesami Kosza i jego muzycznym geniuszem: samotność, niespełnione i spełnione miłości, dzieciństwo naznaczone piętnem choroby, ale przede wszystkim ogromną determinację, by rzucić wyzwanie losowi i walczyć o swoje marzenia. Ograniczenia, z którymi Kosz całe życie musiał się zmagać, stały się jego siłą.

Na kanwie tej historii Pieprzyca wyreżyserował także film „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, który otrzymał aż siedem wyróżnień, w tym Srebrne Lwy na 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę męską trafiła do Dawida Ogrodnika, który wcielił się w postać niezwykłego jazzmana. Zwycięzcą za najlepszą muzykę do filmu został Leszek Możdżer. Produkcja została również nagrodzona za najlepszą charakteryzację, zdjęcia i kostiumy. Była także najdłużej oklaskiwanym filmem festiwalu („Złoty Klakier”). Dystrybutorem i współproducentem filmu jest NEXT FILM, spółka z grupy Helios.

Tętniąca muzyką i humorem, wciągająca powieść Macieja Pieprzycy została wzbogacona    o wiele anegdot i ciekawych historii z życia Mietka Kosza. Odsłania znacznie więcej niż to, co zobaczymy w kinie.

Książka „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, wydana nakładem Wydawnictwa Agora, jest dostępna w księgarniach od 16 października br. Natomiast film trafi na ekrany kin dwa dni później – 18 października br.

Powieść już teraz można kupić na: kulturalnysklep.pl, a także w formie e-booka na Publio.pl.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się