Imieniny Jana Kochanowskiego pod koniec sierpnia!

Imieniny Jana Kochanowskiego pod koniec sierpnia!

Imieniny Jana Kochanowskiego pod koniec sierpnia!

Udostępnij

Dwudziestego dziewiątego sierpnia w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie odbędą się Imieniny Jana Kochanowskiego. Bohaterem tegorocznej edycji wydarzenia będzie Leopold Tyrmand.

W Roku Leopolda Tyrmanda na Imieninach Jana Kochanowskiego zabrzmi jazz, pojawią się autorzy najpoczytniejszych polskich kryminałów, a varsavianiści i biografowie pisarza przybliżą atmosferę powojennej Warszawy.

Jak zapowiada organizator – Biblioteka Narodowa – w literackim pikniku Biblioteki Narodowej jak co roku wezmą udział pisarze, poeci, aktorzy, performerzy i muzycy, a na kiermaszu, nieodłącznej części Imienin, zagości ponad sześćdziesiąt najciekawszych polskich wydawnictw z pokaźną listą autorów.

Nie zabraknie również stałych punktów programu, m.in. wykonania Pieśni świętojańskiej o Sobótce, meczu poetyckiego, podczas którego dwie drużyny aktorów zmierzą się na interpretacje wierszy (o zwycięstwie tradycyjnie zadecyduje publiczność), a także spektaklu Teatru Improwizowanego Klancyk. Pełny program wydarzenia już wkrótce.

Wiadomo już, że bohaterką Imienin Jana Kochanowskiego w 2021 roku będzie Maria Konopnicka.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się